Reklama

Ostatnie słowo dyrektora Szpitala Wojewódzkiego nr 2 z Rzeszowa

Opublikowano: ndz, 2 lut 2020 12:01
Autor:

Ostatnie słowo dyrektora Szpitala Wojewódzkiego nr 2 z Rzeszowa  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po serii protestów w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie przy ul. Lwowskiej, podczas ostatniej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego dyrektor szpitala Krzysztof Bałata - niespodziewanie złożył rezygnację z piastowanego stanowiska. W poniedziałek 3 lutego zbiera się w tej sprawie Zarząd Województwa. Dyrektor Bałata, wysłał do naszej redakcji swoje ostatnie oświadczenie.

Oświadczenie Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie:

Podkreślam, że to Dyrekcja odpowiada za Szpital, nie wybrani liderzy związków zawodowych. Nie mogę zatem nie reagować w sytuacji, gdy jawnie łamane jest prawo i regulaminy wewnętrzne, a także w sytuacji gdy Szpital jest oczerniany w mediach. Nie mogłem się zgodzić na to, aby wybrani związkowcy poprzez swoje wypowiedzi prowadzili do zachwiania wartości jaką jest Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie. Dałem szansę i czas na sprostowanie wypowiedzi ale obyło się to bez reakcji i próby rozmowy. Podjąłem trudne decyzje, w pełni biorąc pod uwagę wszystkie ich konsekwencje. Gdy nie wystarczyły pisma z groźbą strajku, poprzez marsze, naciski polityczne oraz inne działania zakłócające spokój społeczny dwa związki próbowały wywrzeć na mnie presję abym przywrócił do pracy zwolnionych dyscyplinarnie związkowców oraz wycofał słuszne pozwy. Nie zgodziłem się na to. Szpital nie miał wpływu na naruszenia ze strony liderek związków, miał natomiast obowiązek odpowiednio zareagować. Nie można uznać tego za niebyłe.

Dziękuję za wsparcie otrzymane w ostatnich tygodniach płynące nie tylko od pracowników Szpitala, ale również z zewnątrz. Mam nadzieję, że mój następca – pomimo destabilizujących nacisków ze strony dwóch związków – będzie w stanie skutecznie kontynuować prace na rzecz dalszej naprawy Szpitala. Mierzyłem się z bardzo trudnymi wyzwaniami, niezwykle silną presją ze strony wybranych grup interesów, jednakże teraz opuszczam Szpital z podniesioną głową. Konsekwencję przy podejmowaniu bardzo trudnych, ale zgodnych z prawem decyzji traktuję jako zwycięstwo, bo zawsze będę mógł spojrzeć w oczy osobom z którymi pracowałem. Wszystkie działania które wobec nich i z nimi podejmowałem były uczciwe i etyczne. Dziękuję także mediom za obiektywizm relacji i władzom województwa za wyzwanie jakie przede mną postawili.

Dyrektor Krzysztof Bałata

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.