Reklama

Oskarżony o zabójstwo i znęcanie się

Opublikowano:
Autor:

Oskarżony o zabójstwo i znęcanie się - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dramat rozegrał się w sylwestrową noc w jednym z domów w Kiełkowie. Tam właśnie 41-letnia kobieta została dźgnięta kilka razy nożem. O jej zamordowanie został oskarżony mąż ofiary. Mężczyzna wkrótce stanie przed sądem.

Według prokuratura, 44-letni mąż ofiary, będący pod wpływem alkoholu (2 promile w organizmie), miał podczas awantury zamordować żonę. Kilkakrotnie ugodził 41- latkę ostrym narzędziem, w wyniku czego zmarła na miejscu. Jej ciało znalazł brat ofiary. Sprawca po dokonaniu zabójstwa wyszedł z domu. 

W czasie prowadzonej akcji poszukiwawczej, policjanci znaleźli go na pobliskiej stacji benzynowej. Miał przy sobie nóż. Jak wynikało z sekcji zwłok zamordowanej, sprawca zadał jej trzy ciosy, jeden w klatkę piersiową oraz dwa w szyję. Wszystkie mogły być śmiertelne. W wyniku ran kłutych szyi doszło do przebicia przełyku oraz tętnicy, natomiast uderzenie w klatkę piersiową spowodowało przebicie worka osierdziowego. 44-latek nie przyznaje się do zabicia swojej żony, zasłaniając się niepamięcią.

Z ustaleń śledztwa wynika, że kobieta od jakiegoś czasy sygnalizowała mężowi, że od niego odejdzie.

Prokuratura oskarżyła również mężczyznę o znęcanie się psychiczne nad żoną i córką.

- W czasie trzymiesięcznej obserwacji psychiatrycznej lekarze ustalili, że mężczyzna był poczytalny, dlatego może w pełni  odpowiadać przez sądem - mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, prokurator Andrzej Dubiel. Najniższy wymiar kary w tym przypadku wynosi 8 lat więzienia, za kratkami oskarżony spędzić może 25 lat lub może  nawet dostać dożywocie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE