Reklama

Odszedł dyrektor MKS-u, Stanisław Kuśnierz

Opublikowano:
Autor:

Odszedł dyrektor MKS-u, Stanisław Kuśnierz - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek, 28 października, zmarł wieloletni dyrektor mieleckiego MKS-u, Stanisław Kuśnierz. Kierował spółką przez 41 lat.

Urodził się 3 III 1937 r. w Woli Wadowskiej, powiat mielecki. Absolwent Państwowej Szkoły Ogólnokształcącej Stopnia Licealnego im. S. Konarskiego w Mielcu. Po maturze w 1954 r. został zatrudniony w Wydziale Komunikacji PPRN w Mielcu.

Od stycznia 1960 r. podjął pracę w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Mielcu na stanowisku kierownika nowo utworzonego Zakładu Komunikacji Miejskiej i organizował go od podstaw, a następnie dbał o jego rozwój.

Ponadto zaangażował się do działalności społecznej. Od 1980 r. należał do Automobilklubu Rzeszowskiego – Delegatura w Mielcu.

 Po wydzieleniu MKS ze struktur MPGK i utworzeniu Przedsiębiorstwa MKS został powołany na dyrektora tego zakładu od 2 IV 1991 r., a od 1 XII 1996 r. – po przekształceniu PMKS w spółkę prawa handlowego – został prezesem i dyrektorem tej spółki. Z dniem 30 VI 2002 r. przeszedł na emeryturę. Tym samym ustanowił trudny do pobicia rekord (w Mielcu, a być może w skali ogólnopolskiej) nieprzerwanego kierowania firmą przez 41 lat !

W tym okresie przyczynił się do powstania i rozwoju firmy MKS oraz do rozwoju komunikacji samochodowej na terenie Mielca i okolic. Wyróżniony został m.in.: Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem 40-lecia Polski Ludowej, Odznaką „Zasłużony Pracownik Gospodarki Komunalnej” i Odznaką „Zasłużony Działacz LOK”. W 2001 r. z okazji 40-lecia MKS w Mielcu otrzymał Złoty Krzyż Zasługi. W 2002 r. – po 41 latach nieprzerwanego kierowania firmą – przeszedł na emeryturę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE