Reklama

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Przecławiu.

Opublikowano:
Autor:

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Przecławiu.  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 11 listopada w Przecławiu odbyły się obchody gminne z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w intencji ojczyzny. Wzięły w niej udział poczty sztandarowe, a za oprawę muzyczną odpowiadała Młodzieżowa Orkiestra Gminy Przecław.

Dalsza część uroczystości przeniosła się na rynek w Przecławiu, gdzie nastąpiło złożenie meldunku gospodarzowi gminy Burmistrzowi Przecławia. Swój program artystyczny wykonali uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Przecławiu, oraz członkowie Młodzieżowej Orkiestry Gminy Przecław. Następnie nastąpiła zmiana warty pod pomnikiem Zasłużonych w Walce o Niepodległość Ojczyzny Bohaterów Ziemi Przecławskiej. Salwę honorową wykonali członkowie Stowarzyszenia im. 5 PSK z Dobrynina. Przybyli złożyli następnie kwiaty. Obchody zakończył niepodległościowy pokaz pirotechniczny.

W uroczystościach gminnych z okazji 11 listopada oprócz zaproszonych gości, władz samorządowych, delegacji szkół, instytucji, stowarzyszeń i mieszkańców gminy wzięły również udział dzieci wraz z rodzicami z Samorządowego Przedszkola w Przecławiu i Szkółki Młodego Piłkarza w Tuszymie.


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE