Reklama

O niemieckich obozach zagłady

Opublikowano:
Autor:

O niemieckich obozach zagłady - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dawid Hallmann jest jednym z głównych organizatorów akcji "German Death Camps". W piątek przyjechał do Radomyśla Wielkiego, by uświadomić jego mieszkańców, jak traktować niemieckie zbrodnie wojenne.

Akcja "German Death Camps" polega na uświadomieniu opinii światowej prawdy historycznej o niemieckich zbrodniach wojennych, a także na zwróceniu uwagi na właściwe słownictwo i terminologię wobec zbrodniarzy. Dawid Hallmann, który 17 lutego odwiedził Radomyśl Wielki, przedstawił uczestnikom spotkania działania podejmowane w Niemczech.

Omówił także stanowisko ZDF wobec wyroku polskiego sądu nakazującego stacji telewizyjnej przeproszenie za niewłaściwe słownictwo w odniesieniu do obozów śmierci z czasów II wojny światowej. Działacze kampanii protestowali w Niemczech przeciwko fałszywym, nieprawdziwym oraz niehonorowym oskarżeniom Polski i Polaków o współudział w niemieckich zbrodniach wojennych i zmuszaniu Polski do ponoszenia historycznej współodpowiedzialności za Holokaust, przy jednoczesnym przypisywaniu Polakom bierności w ratowaniu Żydów podczas II wojny światowej.

Podczas konferencji odbyła się również prelekcja o Eugeniuszu Szyfnerze jako najstarszym w Polsce Sprawiedliwym wśród Narodów Świata i jednocześnie  mieleckim bohaterze z czasów II wojny światowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE