Reklama

Nowoczesność w Maliniu

Opublikowano:
Autor:

Nowoczesność w Maliniu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina zakończyła dwa ważne projekty edukacyjne. Pierwszy z nich dotyczył ocieplenia i wykonania nowej elewacji budynku Przedszkola w Ławnicy. Drugi natomiast dużego zakresu prac przy Szkole Podstawowej w Maliniu.

Wykonawcy zakończyli prace na terenie szkoły podstawowej, dotyczące wymiany instalacji C.O., stolarki okiennej w całym budynku, ocieplenia fundamentów, ścian i stropu. Ważnym etapem projektów było dokonanie remontu parteru w budynku szkoły, mającego na celu pozyskanie dodatkowych klasopracowni, a także dostosowania go do potrzeb uczniów i osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim.

W ramach tego projektu uzyskano dofinansowanie na wyposażenie nowo wyremontowanych klas, a także na doposażenie istniejących klasopracowni. Dzięki temu w każdej sali lekcyjnej są nowoczesne meble, ławeczki i stoliki dla uczniów. Szkoła posiada 6 tablic interaktywnych, interaktywny dywan, nowe tablety, kinowy ekran, nowe komputery do pracowni informatycznej. Częściowo zostały doposażone klasopracownie: matematyczna, językowa i przyrodnicza, a także klasy nauczania początkowego. Łączny koszt inwestycji to blisko 2 300 000 zł.

- Wkrótce nastąpi też otwarcie boiska lekkoatletycznego przy szkole w Maliniu, co było kolejną ważną i kosztowną inwestycją – zaznacza wójt gminy. Malinie to miejscowość, w której do szkoły podstawowej uczęszcza najwięcej uczniów w stosunku do pozostałych szkół. Klasy 0, I, II obejmują po 2 oddziały. Łącznie uczęszcza tam 147 uczniów klas I-VI i 47 uczniów klasy 0.
- Dlatego tak mocno zainwestowaliśmy w tę placówkę. Jesteśmy przekonani, że inwestycje w oświatę to inwestycje w przyszłość naszych dzieci. Stąd każda szkoła czy budynek przedszkola jest poddana pracom remontowym. W 2016 roku placówki zostały też doposażone w sprzęt i pomoce naukowe, organizowane są w nich dodatkowe zajęcia wyrównawcze - podkreśla wójt gminy Andrzej Głaz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE