Reklama

Nowe rondo w Chorzelowie? Jest petycja w tej sprawie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 1400 - tyle osób podpisało się pod petycją w sprawie budowy ronda przy piekarni w Chorzelowie. Petycja została złożona w Starostwie Powiatowym w Mielcu przez radnego powiatowego, Kacpra Głaza i radnego gminy Mielec - Piotr Gamracego.

Petycja wraz z 1400 podpisami mieszkańców dotyczy budowy ronda w miejscowości Chorzelów na skrzyżowaniu dróg powiatowych nr 1142 relacji Chrząstów - Chorzelów - Trześń z drogą nr 1161 relacji Tuszów Narodowy - Chorzelów - Mielec.
 
 
Czemu mieszkańcy domagają się budowy ronda? W uzasadnieniu czytamy:
 
- Powyższe skrzyżowanie jest przyczyną wielu niebezpiecznych zdarzeń, wypadków, w tym kilku śmiertelnych, oraz dużej ilości kolizji - o czym świadczą dane Komendy Powiatowej Policji w Mielcu i Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Mielcu.
 
W obrębie skrzyżowania znajduje się: sklep spożywczo-przemysłowy, piekarnia, hurtownia pasz, stacja paliw, apteka, ubezpieczalnia, salon fryzjerski, salon tatuażu, kiosk oraz dwa przystanki autobusowe, co powoduje znaczny ruch pieszych i stwarza dodatkowe zagrożenie.
 
Budowa ronda w tym miejscu jest konieczna, ponieważ wymusi na kierujących pojazdami zmniejszenie prędkości przy pokonywaniu skrzyżowaniu, przez co w znacznym stopniu zwiększy się bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Na rondzie poajzdy poruszą się w tym samym kierunku oraz zmuszone są ograniczyć prędkość, przez co wyeliminowane zostanie największe ryzyko - możliwość zderzenia czołowego lub czołowo-bocznego z dużą prędkością
W ciągu trzech lat życie na skrzyżowaniu straciły dwie osoby.
 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy