Reklama

Szkoła do remontu. Dzieci będą mieć świetlicę

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj w siedzibie Urzędu Miejskiego w Przecławiu podpisano umowę dotyczącą przebudowy Szkoły Podstawowej w Łączkach Brzeskich. Koszt inwestycji to 1 701 000 zł. Zakończenie robót budowlanych planowane jest na 4 listopada.

W uroczystym podpisaniu umowy uczestniczyli: poseł Fryderyk Kapinos, Burmistrz Przecławia Renata Siembab, Sekretarz Janusz Krakowski oraz Skarbnik Gminy Krystyna Kotula i Dyrektor Szkoły w Łączkach Brzeskich Beata Cudecka.

Cieszę się z faktu, że najmłodsi mieszkańcy Łączek Brzeskich będą mieli lepsze warunki do nauki - powiedział poseł Kapinos

Zakres przewidzianych w budynku szkoły prac obejmuje rozbudowę budynku szkoły, nadbudowę piętra nad istniejącą kotłownią i pomieszczeniem gospodarczym mieszczącym się na niskim parterze. Przebudowane zostaną ściany nośne, stropy, układ konstrukcyjny, podniesiony zostanie poziom posadzki w szatni.

Przewidziano również termomodernizację szkoły oraz budowę łącznika komunikacyjnego łączącego szkołę z budynkiem sali gimnastycznej.

Do szkoły w chwili obecnej uczęszcza 126 dzieci. Dodatkowe pomieszczenia umożliwią m. in. organizację zajęć świetlicowych oraz lepsze warunki do pracy biblioteki. Zapewnią również warunki do pracy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. 

Inwestycja współfinansowana jest ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z rezerwy celowej Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy