Reklama

Nowa sieć kanalizacyjna powstaje w gminie Tuszów Narodowy

Opublikowano:
Autor:

Nowa sieć kanalizacyjna powstaje w gminie Tuszów Narodowy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedłużają się prace przy budowie kanalizacji w gminnych miejscowościach. Urzędnicy proszą mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość.

Zakończenie II etapu inwestycji było planowane na koniec 2017. Jednak warunki atmosferyczne i duży zakres prac sprawiły, że zakończenie zadania nastąpi w tym roku.

- Staramy się, aby było jak najmniej utrudnień związanych z trwającymi pracami. Liczymy, że odebrana i uruchomiona do użytkowania inwestycja wynagrodzi niedogodności i utrudnienia – informują nas urzędnicy gminni.

W wyniku zawartej umowy gmina wybuduje  w Tuszowie Małym i Tuszowie Narodowym blisko 9 km sieci kanalizacyjnej, do której planuje się podłączyć 161 gospodarstw domowych. Ponadto zostaną wykonane krótkie odcinki wodociągu w Tuszowie Narodowym, Tuszowie Małym, Jaślanach, Babisze i Borkach Nizińskich o łącznej długości 1,35 km.

Na realizację tej inwestycji gmina otrzymała dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w kwocie prawie 2 milionów złotych, co stanowi około 50 proc. całego zadania. Pozostałą kwotę gmina musi zabezpieczyć w budżecie jako wkład własny.

Przed gminą kolejny III ostatni etap budowy kanalizacji w Tuszowie Narodowym i Tuszowie Małym oraz w pozostałych miejscowościach.

- Kanalizacja jest inwestycją niezwykle kosztowną i pomimo tego, że każdy mieszkaniec, który chce podłączyć się do sieci, wnosi opłatę za wykonanie samego przyłącza do swojej posesji, to i tak gmina ponosi ze swojego budżetu duże nakłady finansowe – mówi wójt  Andrzej Głaz. - Dlatego liczymy, że pojawią się nowe środki z funduszy unijnych, krajowych i będziemy kontynuować budowę. Ze swojej strony deklaruję, że z pracownikami urzędu gminy uczynię wszystko, aby wykorzystać wszelkie pojawiające się możliwości pozyskania dotacji na ten cel – dodaje wójt gminy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE