Reklama

Niszczyli groby, teraz za to odpowiedzą

Opublikowano:
Autor:

Niszczyli groby, teraz za to odpowiedzą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci z komisariatu w Sędziszowie Małopolskim kilka dni temu ustalili sprawców znieważenie miejsca spoczynku zmarłych na sędziszowskim cmentarzu. 18-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany, natomiast sprawa 14-latki trafi do sądu rodzinnego.

Zniszczone kwiaty, wiązanki oraz krzyże – taki widok końcem października zastały osoby odwiedzające groby swoich bliskich na cmentarzu w Sędziszowie Małopolskim. Gdy tylko ta informacja dotarła do funkcjonariuszy, natychmiast rozpoczęły się poszukiwania sprawców tego czynu.

Policjanci kryminalni z komisariatu w Sędziszowie Małopolskim, już po kilku dniach, ustalili, że odpowiedzialne za to mogą być młode osoby, które w nocy z 25 na 26 października przebywały w parku Skrzęczyna, znajdującym się przy cmentarzu. Ich przypuszczenia okazały się słuszne.

Policjanci ustalili, że tej nocy młodzi ludzie pili w parku alkohol, następnie poszli na cmentarz. Będąc na cmentarzu, 18-letni mieszkaniec Zagorzyc zaczął niszczyć groby. Widząc to, 14-letnia mieszkanka Sędziszowa Małopolskiego również zaczęła dewastować cmentarz. Jak się później okazało, 18-latek miały przy sobie środki odurzające.

Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia miejsca spoczynku zmarłych, jak również sprzedaży środków odurzających. 18-latek przyznał się do stawianych mu zarzutów i został aresztowany na okres trzech miesięcy, natomiast sprawa nieletniej trafi do sądu rodzinnego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE