Reklama

Niezapłacone składki. ZUS ma stanowisko

Opublikowano: wt, 21 kwi 2020 15:00
Autor:

Niezapłacone składki. ZUS ma stanowisko - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie będzie wszczynał postępowań egzekucyjnych za marzec, kwiecień, maj wobec przedsiębiorców, którzy są uprawnieni do zwolnień ze składek na podstawie uregulowań „tarczy antykryzysowej”. Takie zapewnienie dała Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Od kilku dni ZUS realizuje wypłaty dla przedsiębiorców z tytułu świadczenia postojowego. Pierwsze świadczenia postojowe zostały wypłacone 15 kwietnia, dotyczyły 86 tys. osób, na konta których trafiło łącznie 172 mln zł.

W poniedziałek (20 kwietnia) na stronie ZUS ukazał się kolejny komunikat informujący o przelaniu z tytułu postojowego kwoty 6,5 mln zł na konta samozatrudnionych i pracujących na umowy zlecenie. Przyjęta 17 kwietnia tzw. „tarcza antykryzysowa 2.0” wydłużyła zapomogi dla samozatrudnionych i zleceniobiorców z jednego do trzech miesięcy (miesięczna wysokość takiej zapomogi to 80% minimalnego wynagrodzenia czyli 2080 zł). Warunkiem ponownej wypłaty postojowego jest złożenie oświadczenia, że sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku nie uległa poprawie.

Jednocześnie ZUS informuje, że nie będzie wszczynał postępowań egzekucyjnych za marzec, kwiecień, maj wobec przedsiębiorców, którzy są uprawnieni do zwolnień ze składek na podstawie uregulowań „tarczy antykryzysowej”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.