Reklama

Niestandardowy projekt. Prawnicy z Rzeszowa nawiązali współpracę z V LO w Mielcu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Okręgowa Izba Radców Prawnych w Rzeszowie oraz V Liceum Ogólnokształcące w Mielcu nawiązali współpracę. Chodzi o przybliżenie młodzieży najważniejszych kwestii edukacji prawnej oraz kreowanie postawy aktywnego obywatela mającego nawyk szukania rozwiązania swojego problemu prawnego.

V Liceum Ogólnokształcące nie ustaje w staraniach, aby poszerzyć ofertę edukacyjną szkoły i umożliwić swoim uczniom zdobywanie wiedzy w sposób niestandardowy lecz efektywny. 

Jeszcze w grudniu 2020r. dyrektor Joanna Gładyszewska z V Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu zawarła porozumienie z dziekanem Bartoszem Opalińskim reprezentującym Okręgową Izbę Radców Prawnych w Rzeszowie o objęciu patronatem klas humanistycznych V LO. Inicjatorem działań z w imieniu mieleckiej szkoły jest Paweł Ćwięka.

O tym jak ważna jest edukacja prawna, nie trzeba nikomu przypominać. Społeczeństwo świadome zagrożeń i konsekwencji prawnych, a także znające swoje uprawnienia, zdecydowanie częściej samodzielnie walczy o swoje prawa lub decyduje się na skorzystanie z pomocy profesjonalnego prawnika. 

Mimo pandemii, ruszamy z kolejną akcją edukacji prawnej w naszej Izbie - informuje Okręgowa Izba Radców Prawnych w Rzeszowie.

W ramach współpracy radcy prawni będą przybliżać uczniom mieleckiego liceum postawę aktywnego obywatela mającego nawyk szukania rozwiązania swojego problemu prawnego, podstawowe instytucje z zakresu prawa karnego, procedury karnej, prawa cywilnego oraz procedury cywilnej. 

- Oczywiście wspomnimy także szerzej o zawodzie radcy prawnego, który jako profesjonalny pełnomocnik występuje nie tylko w sprawach cywilnych, rodzinnych i gospodarczych, ale również w sprawach karnych - przekazują przedstawiciele Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie. 

Pierwsze lekcje, póki co w formule online, już w lutym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy