Podkarpaccy laureaci konkursu "Projektanci Edukacji" to uczniowie szkół z Zarzecza, Medyni Łańcuckiej, Żurawiczek, Jasionki, Dębicy, Oleszyc, Jasła i Mielca.
Nagrodami za najlepsze projekty edukacyjne są granty finansowe, które mają wesprzeć realizację uczniowskich pomysłów: będą przeznaczone np. na zakup sprzętu elektronicznego, zorganizowanie wystawy, czy też wyposażenie szkoły w zbiornik na deszczówkę.
Nagrodzone projekty były bardzo różnorodne, miały charakter badawczy, ekologiczny, jak i kulturalny, często też odwoływały się do wykorzystywania nowych technologii w nauce.
Wśród nich znalazły się pomysły min. na śledzenie i badanie nowo odkrytych chmur na niebie, wielopiętrową uprawę roślin sterowaną przez specjalną aplikację, promowanie ekologicznych postaw wśród rówieśników, czy też monitorowanie życia pszczelej rodziny wraz z całym naukowym zapleczem i specjalnym systemem komputerowym.
Pomysły uczniów z podkarpackich szkół znalazły się wśród 60 projektów nagrodzonych przez jury w 11. edycji ogólnopolskiego konkursu “Projektanci edukacji”, przeznaczonego dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych oraz średnich, którzy chcą realizować ciekawe projekty edukacyjne i szukają dla nich wsparcia finansowego oraz merytorycznego.
W tym roku rywalizowali ze sobą uczniowie z 457 szkół. Dodatkowe 15 grantów powędruje do uczniowskich grup projektowych, które wygrały w ogólnopolskim głosowaniu internautów - oddano w nim prawie 130 tysięcy głosów! Łączna pula nagród finansowych w pierwszym etapie wyniosła 75.000 zł.
- To wyjątkowa edycja konkursu. Czas pandemii jest ciężki dla uczniów, którzy podporządkowani różnego rodzaju nakazom i zaleceniom, mają wrażenie, że niewiele od nich zależy. Dlatego wszyscy tegoroczni uczestnicy “Projektantów edukacji” są naszymi bohaterami - przesłane propozycje były kreatywne, inspirujące i dokładnie przemyślane - komentuje Małgorzata Jankowska, koordynatorka inicjatyw odpowiedzialnych społecznie w wydawnictwie Nowa Era i jurorka konkursu “Projektanci edukacji”.
- Mamy nadzieję, że zaangażowanie uczniów w opracowanie pomysłów, a potem realizację fantastycznych projektów edukacyjnych, da im poczucie wewnętrznej mocy i wielką satysfakcję z wykonywanej wspólnymi siłami pracy - dodaje Małgorzata Jankowska.
18 stycznia rozpoczął się drugi etap konkursu “Projektanci edukacji”, w którym będzie oceniany sposób realizacji zgłoszonych wcześniej pomysłów. Mogą wziąć w nim udział nie tylko uczniowskie zespoły projektowe nagrodzone grantami finansowymi w 1 etapie konkursu, ale także wszyscy pozostali uczestnicy 11. edycji konkursu.
Na realizację projektów i przedstawienie wyników jury konkursowemu, uczniowie i nauczyciele mają czas do 15 kwietnia tego roku. 13 maja jury ogłosi zwycięzców 2 etapu konkursu i przyzna im 5 złotych grantów po 2.000 zł każdy, ufundowanych przez organizatora konkursu - wydawnictwo Nowa Era.
Uczestnicy konkursu “Projektanci edukacji” cały czas mogą liczyć na wsparcie merytoryczne Organizatora - czekają na nich liczne materiały merytoryczne, m.in e-booki, webinary i artykuły eksperckie, zgromadzone na dedykowanej stronie internetowej. Dostępna jest na niej również pełna lista pomysłów nagrodzonych w 1 etapie konkursu >>>KLIKNIJ TUTAJ
Laureaci “Projektantów Edukacji” z Podkarpacia:
- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zarzeczu, projekt “Cudze chwalicie swego nie znacie” (nagroda jury);
- Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach, projekt “Tropiciele z Żurawiczek z misją do Lwowa” (nagroda jury);
- Szkoła Podstawowa w Jasionce, projekt “Niemiecki w małym obiektywie” (nagroda jury);
- Zespół Szkół im. Stanisława Pigonia w Medyni Łańcuckiej, projekt “Łowcy asperitasów” (nagroda jury);
- II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Dębicy, projekt “Grow me up” (nagroda jury);
- Zespół Szkół w Oleszycach, projekt “Do(CEŃ) wodę” (nagroda jury);
- Zespół Szkół nr 4 im. Jana Pawła II w Jaśle, projekt “Elektroniczny Asystent Rodziny Pszczelej” (nagroda jury);
- Zespół Szkół im. prof. J.Groszkowskiego w Mielcu, projekt “Satysfakcja z pracy kelnera” (nagroda jury). Zobacz szczegóły projektu mieleckiej młodzieży >>> TUTAJ
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.