Reklama

Najnowszy ranking szkół średnich. Znamy miejsca mieleckich placówek!

Opublikowano: 28 stycznia 2021 10:11
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Poznaliśmy najnowszy ranking liceów i techników Perspektywy 2021. Jak wypadły mieleckie licea i technika? Sprawdziliśmy.

Zgodnie z postanowieniem kapituły oceniane są m.in. takie kryteria, jak sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 2186 liceów ogólnokształcących i 1743 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w czerwcu 2020 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

CZYTAJ TAKŻE: Młodzież mieleckiej szkoły w prestiżowym gronie “Projektantów Edukacji” [FOTO]

Zgodnie z zasadami przyjętymi przez Fundację Edukacyjną Perspektywy wyróżnione szkoły mają prawo do używania w 2021 roku i w latach następnych tytułu honorowego "Złotej", "Srebrnej" i "Brązowej" Szkoły 2021 wraz ze związanym z tym graficznym znakiem jakości.

Kryteria Rankingu Liceów 2021 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Kryteria Rankingu Techników 2021 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Zwycięzcy Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021 to: XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie (najlepsze liceum) oraz Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie (najlepsze technikum). Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2021 został przygotowany przez "Perspektywy" już po raz dwudziesty trzeci.

Jak wypadły mieleckie szkoły?

 

Ranking liceów ogólnokształcących:

 

II Liceum Ogólnokształcące w im. M. Kopernika w Mielcu - 194 miejsce w kraju - tytuł Złotej Szkoły; 6. lokata w województwie

I Liceum Ogólnokształcące im. S. Konarskiego w Mielcu - 563 miejsce w kraju - tytuł Brązowej Szkoły; 31. lokata w województwie

 

Ranking techników:

 

Technikum nr 3 w Mielcu (ZST) - 118 miejsce w kraju - tytuł Srebrnej Szkoły;  10. lokata w województwie

Technikum nr 1 w Mielcu (ZSE im. bł. ks. R. Sitki) - 143 miejsce w kraju - tytuł Srebrnej Szkoły; 11. lokata w województwie

Technikum nr 2 w Mielcu (ZSB im. Żołnierzy AK) - 190 miejsce w kraju - tytuł Srebrnej Szkoły; 13. lokata w województwie

 

- Z wyników rankingu jesteśmy bardzo zadowoleni,  użyję nawet słowa – dumni. Świadczą one o dużym potencjale, dużych możliwościach i bardzo dobrych wynikach, szczególnie dydaktycznych, osiągniętych przez nasze szkoły – podkreśla Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła. – Na szczególne uznanie zasługuje oczywiście zdobycie tytułu „Złotej Szkoły” przez  II Liceum Ogólnokształcące, czyli placówkę, która, względem roku ubiegłego, awansowała o jedno oczko. Ale dumą napawają też wyniki wszystkich trzech techników, które znalazły się w pierwszej piętnastce w województwie – podsumowuje.

Jak podkreśla wicestarosta, za sukcesami, o których możemy dziś mówić, stoi praca zespołowa uczniów, nauczycieli i dyrekcji poszczególnych szkół.

– Wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia tych wyników, w imieniu Zarządu Powiatu Mieleckiego, serdecznie gratulujemy. Zachęcamy również do dalszej dobrej pracy, która pozwoli na osiąganie kolejnych awansów, dużej wiedzy i jak najlepszych wyników nauczania – wymienia wicestarosta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.