Reklama

Nielegalni emigranci w naczepie

Opublikowano:
Autor:

Nielegalni emigranci w naczepie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do zdarzenia doszło w środę (22 maja) na stacji benzynowej w miejscowości Wyżne (powiat niżański). Kierowca jednego z serbskich tirów usłyszał dobiegające z naczepy dziwne odgłosy. Podejrzewając, że w naczepie mogą znajdować się ukryte osoby powiadomił policjantów ze Strzyżowa.

22 maja w późnych godzinach wieczornych, dyżurny Komisariatu Policji w Strzyżowie poinformował Straż Graniczną o zgłoszeniu serbskiego kierowcy, iż z naczepy jego tira słychać podejrzane odgłosy. Niezwłocznie na miejsce parkingu przyjechał patrol Straży Granicznej, KAS oraz policja. Po otwarciu naczepy w której transportowane były opony z Serbii, mundurowi ujawnili trzech mężczyzn, wszyscy w wieku 19 lat.

Nie posiadali dokumentów, ani pieniędzy. Przyznali, że pochodzą z Afganistanu i trzy dni wcześniej ”wyruszyli w podróż swojego życia – do Niemiec”. Za eskapadę zapłacili będąc jeszcze na terytorium Serbii po 2 tys. euro każdy. Chcieli osiedlić się w Niemczech.

W trakcie czynności procesowych cudzoziemcy przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy i dobrowolnie poddali karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z zawieszeniem na okres 2 lat.

24 maja w ramach readmisji uproszczonej zostali przekazani z powrotem na Słowację.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE