Reklama

Nie pozostańmy obojętni na potrzebujących, zwłaszcza gdy pojawiają się pierwsze przymrozki

Opublikowano:
Autor:

Nie pozostańmy obojętni na potrzebujących, zwłaszcza gdy pojawiają się pierwsze przymrozki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższych miesiącach policjanci będą podejmować wzmożone działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu chłodów. To trudny okres dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Dzielnicowi proszą o przekazywanie informacji o osobach potrzebujących pomocy.

W związku z nadchodzącą porą zimową i pojawiającymi się przymrozkami policjanci już w październiku rozpoczynają wzmożone działania prewencyjne i pomocowe wobec osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Działania funkcjonariuszy będą zmierzać do ograniczenia liczby wychłodzeń i udzielania pomocy osobom, które jej potrzebują.

Dla podniesienia skuteczności działań interwencyjno-pomocowych funkcjonariusze nawiązują współpracę z innymi służbami i instytucjami, które są powołane do ochrony życia i zdrowia ludzi oraz niesienia im pomocy. Szczególną rolę pełnią tu ośrodki pomocy społecznej. Dzielnicowi proszą o informację od mieszkańców o osobach, które z racji swojego wieku, ułomności, samotności, niezdarności, bądź trudnej sytuacji materialnej, mogą stać się potencjalnie ofiarą zgonu w skutek wychłodzenia organizmu.

Policjanci patrolują miejsca, w których często przebywają bezdomni. Sprawdzają dworce, tereny przydworcowe, kanały ciepłownicze, ogródki działkowe, penetrują parki, skwery, zarośla, miejsca rzadko uczęszczane czy opuszczone budynki. W tych działaniach Policja współpracuje z samorządami, ośrodkami pomocy społecznej, organizacjami pozarządowymi, Strażą Miejską i Strażą Pożarną.

Funkcjonariusze nie są jednak w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy. Dlatego zwracamy się z apelem - jeśli zauważymy człowieka leżącego na chodniku czy śpiącego na ławce, nie pozostawajmy obojętni na los takiej osoby. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, komu może grozić zamarznięcie. Wystarczy zadzwonić na telefon alarmowy 112.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE