Reklama

Nie dziel się kodem BLIK

Opublikowano:
Autor:

Nie dziel się kodem BLIK - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policja ostrzega przed nową metodą oszustwa. Nieuczciwi ludzie włamują się na konta portali społecznościowych, po czym wysyłają wiadomości do widniejących tam znajomych i za pomocą wyłudzonego kodu BLIK, okradają konta bankowe. Kilkanaście zgłoszeń o podobnych przestępstwach przyjęli w ostatnim czasie mieleccy policjanci.

BLIK to polski system płatności mobilnych, który umożliwia użytkownikom smartfonów dokonywanie płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych, wypłacanie i wpłacanie gotówki w bankomatach oraz wykonywanie przelewów międzybankowych.

W ostatnim czasie do Komendy Powiatowej Policji w Mielcu zgłosiło się kilkanaście osób, którym oszust „wykradł” dane do konta na profilu społecznościowym, a następnie za pomocą komunikatora w wiadomości poprosił znajomych o podanie kodu BLIK, który miałby posłużyć do dokonania płatności.

Z relacji zgłaszających wynika, że wiarygodności całej sytuacji dodał fakt, że rzekomy znajomy, nie prosił o gotówkę, a przedstawił historię o tym, że przydarzyła mu się trudna sytuacja np. zgubiony portfel, skradziona torebka, brak pieniędzy na powrót do domu, itp. Dodatkowo obiecał, że odda pieniądze, które uzyskał za pomocą tak zwanego "blika" jeszcze tego samego dnia albo następnego.

Policja apeluje o ostrożność, wskazując, że to nowa metoda, którą posługują się oszuści wyłudzający pieniądze. Kradną w internecie "tożsamość osoby". Następnie podszywają się pod nią i wykorzystując zaufanie, proszą jej znajomych o podanie numeru BLIK, którzy w rzeczywistości służy im do wypłaty gotówki w bankomacie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE