Reklama

Nie będzie prądu w powiecie mieleckim. Powód? Będą zakładać bocianie gniazda

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nie będzie prądu w powiecie mieleckim. Powód? Będą zakładać bocianie gniazda - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gdzie planowane są wyłączenia prądu w powiecie mieleckim w lutym? Warto wiedzieć, kiedy nastąpi brak prądu w twojej okolicy. Przyczyną są najczęściej remonty, budowy lub modernizacje sieci. Jednak są też inne powody, np. montaż bocianiego gniazda. Sprawdźcie, w których miejscowościach powiatu mieleckiego nie będzie prądu.

Brak prądu może być denerwującym zjawiskiem, dlatego warto znaleźć sobie zajęcie na ten czas, które nie wymaga użycia energii elektrycznej. Dobrze jest przygotować się na tego typu wyłączenia. Przedstawiamy spis miejsc, gdzie planowane są takie wyłączenia.

Gdzie i kiedy nie będzie prądu w powiecie mieleckim w lutym i marcu?

  • 24 lutego 7:30 - 12:00 - Trześń, stacja Trześń 2 - Montaż konstrukcji bocianiego gniazda na słupie
  • 24 lutego 10:00 - 14:30 - Łysaków, stacja Łysaków 5 - Montaż konstrukcji bocianiego gniazda na słupie
  • 27 lutego 11:30 - 15:30 - Padew Narodowa ul. Wałowa, stacja Padew 8
  • 28 lutego 7:30 - 14:30 - Podleszany, stacja Podleszany 8 - Montaż konstrukcji bocianiego gniazda na słupie
  • 2 marca 7:30 - 14:30 - Wola Zdakowska, stacja Wola Zdakowska 6
  • 3 marca 10:30 - 14:30 - Tuszyma, stacja Tuszyma 12
PGE Dystrybucja dba o bociany, które ze względu na umiejscowienie swoich gniazd na słupach energetycznych są szczególnie narażone na ryzyko porażenia prądem. Wraz z budzącą się do życia wiosna, bociany powoli wracają do swoich gniazd. Na przestrzeni dziesięcioleci upodobały sobie one słupy energetyczne jako fundament pod swoje domy. PGE Dystrybucja stara się wyjść tej potrzebie naprzeciw i buduje dla bocianów specjalne platformy, wyniesione ponad słupy energetyczne, w ten sposób zabezpieczając ptaki przed porażeniem. Platformy zapobiegają bezpośredniemu kontaktowi bocianów z liniami energetycznymi, co znacząco redukuje niebezpieczeństwo porażenia prądem, szczególnie wśród młodych osobników.

Gniazda na słupach energetycznych bez platform stanowią realne zagrożenie, zwłaszcza dla ptaków młodych, które uczą się latać, a przy zderzeniu z przewodami zostają zwykle śmiertelnie porażone. 

Montażu samej konstrukcji dokonuje 2 – 3 osobowa brygada monterska przy pomocy specjalistycznego sprzętu (m.in. dźwigu i podnośnika). Na słupach pojedynczych montaż polega na przykręceniu nogi platformy do słupa, na słupach odporowych konstrukcja jest wsuwana w metalowy klin między betonowymi żerdziami. Po zainstalowaniu platformy monterzy układają część starego gniazda, aby przylatujące wiosną bociany mogły wprowadzić się do nowego domu. W zależności od stopnia trudności czy ciężaru starego gniazda, instalacja konstrukcji może trwać od 40 minut do nawet 4 godzin.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy