Reklama

Nauka i technika bez tajemnic. Już niedługo 12. edycja Festiwalu Nauki w Mielcu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: nadesłane

Nauka i technika bez tajemnic. Już niedługo 12. edycja Festiwalu Nauki w Mielcu - Zdjęcie główne

Festiwal Nauki w Mielcu odbędzie się już 12 raz. | foto nadesłane

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniach 26-28 maja odbędzie się XII Mielecki Festiwal Nauki i Techniki. To już 12. edycja festiwalu, którego głównym organizatorem jest Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. W programie prezentacje naukowe, warsztaty a także wręczenie nagród "Leonardo". Tygodnik KORSO jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Wydarzenie zorganizuje Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu oraz Stowarzyszenie Akademia Umiejętności Technicznych „Leonardo” wraz z jego Radą Programową. Festiwalowy program skupiony zostanie wokół:

- promocji kształcenia zawodowego, które w coraz większym stopniu powinno odpowiadać na wyzwania Gospodarki 4.0.

- prezentacji innowacyjnych metod uczenia się nakierowanych na nabywanie kompetencji przyszłości

- włączenia w inicjatywy edukacyjne dzieci z Ukrainy

- uczczenia pamięci Ignacego Łukasiewicza w 200-rocznicę Jego urodzin

Festiwal pozwoli uczniom klas ósmych szkół podstawowych zapoznać się z ofertą edukacyjną mieleckich szkół zawodowych, zachęcając ich jednocześnie do podejmowania ambitnych wyzwań związanych z kształceniem w zawodach „technologicznie nowoczesnych”. To także wydarzenie atrakcyjne dla nauczycieli, którzy będą mogli zapoznać się ze stosowaniem innowacyjnych metod kształcenia opartych na modelu STEAM – budującym kompetencje przyszłości i wspierającym uczniów w podejmowaniu „zawodów jutra”.

Organizatorzy, do udziału w festiwalu, zapraszają również dyrektorów szkół, liderów zmian, ekspertów, przedstawicieli organów prowadzących szkoły oraz instytucji otoczenia biznesu. Podczas zaplanowanych wydarzeń będą oni mieli okazję, aby zapoznać się ze strategicznymi inicjatywami tworzenia centrów kompetencji przyszłości (cyfrowych, zawodowych) w nowej perspektywie finansowej UE na lata 2022-2027.

Z myślą o dzieciach z Ukrainy zaplanowano z kolei szereg zajęć praktycznych. To m.in. warsztaty kreatywne z modelarstwa lotniczego i kosmicznego, robotyki oraz nauka programowania poprzez zabawę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy