Reklama

Nasi najzdolniejsi

Opublikowano:
Autor:

Nasi najzdolniejsi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W cyklu "Nasi najzdolniejsi" prezentujemy najlepszych, wyróżniających się, nieprzeciętnych uczniów szkół wszystkich szczebli z powiatu mieleckiego. Z pewnością warto ich poznać. Jednocześnie zapraszamy wszystkie szkoły, aby zgłaszały się do nas i pochwaliły się swoimi Wybitnymi!

Dziś prezentujemy uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 2 w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu. W swojej szkole przygotowują się do przyszłej pracy, biorą także udział w konkursach branżowych, na których osiągają sukcesy. Podkreślają, że zawdzięczają je także nauczycielom, którzy służą pomocą w przygotowaniach, szczególnie pani Marii Pietras, nauczycielce przedmiotów zawodowych.

Mateusz Szarek
Chodzi do klasy III B Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Jako uczeń szkoły budowlanej bierze udział w konkursach zawodowych, z których przywozi nagrody. Ostatnim jego sukcesem był II Podkarpacki Turniej Budowlany Monterów Systemów Suchej Zabudowy w Rzeszowie, w którym wraz z kolegą z klasy, Mateuszem Jedynakiem, zajął pierwsze miejsce. W zawodach tych wzięły udział dwuosobowe drużyny uczniów z dziewięciu szkół województwa podkarpackiego, kształcących się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Konkurs składał się z części teoretycznej, w której uczestnicy odpowiadali na 30 pytań, i części praktycznej, gdzie musieli wykazać się swoimi umiejętnościami, wykonując wyznaczone zadanie. W tym samym konkursie, rok temu, ci sami uczniowie zajęli trzecie miejsce.

Ostatnio obydwaj wzięli także udział w Regionalnej Olimpiadzie Budowlanej "Buduj z pasją" w Sandomierzu, gdzie zajęli szóste miejsce, natomiast piąte – w Regionalnym Turnieju Systemów Dociepleń w Krośnie. Mateusz poza budownictwem interesuje się także motoryzacją. Lubi jazdę na motorze, a wolny czas spędza, majsterkując przy pojazdach.

Ma jasno określone plany na przyszłość. – Chciałbym najpierw trochę zarobić, być może za granicą, a później założyć własną firmę budowlaną – mówi. Rozważa także możliwość skorzystania z unijnych dotacji na ten cel.

Mateusz Jedynak
Mieszka w Jamach, chodzi do klasy III B. Wraz z kolegą z klasy, Mateuszem Szarkiem, brał udział i odnosił sukcesy w konkursach: II Podkarpackim Turnieju Budowlanym Monterów Systemów Suchej Zabudowy w Rzeszowie, w którym zajęli pierwsze miejsce, Regionalnej Olimpiadzie Budowlanej "Buduj z pasją" w Sandomierzu oraz Regionalnym Turnieju Systemów Dociepleń w Krośnie.

Interesuje go elektronika i motoryzacja, a jego szczególną pasją są zabytkowe motocykle, które remontuje. Marzy o tym, aby w przyszłości założyć własną firmę budowlaną, najchętniej za granicą, być może w Niemczech.

- W naszej szkole można się dużo nauczyć, zdobyć cenne doświadczenie. Nauka tutaj otwiera naprawdę spore możliwości – twierdzi. W życiu kieruje się zasadą, żeby nigdy się nie poddawać. Chciałby także w przyszłości własnoręcznie wybudować swój dom. - Jak się ciężko pracuje, to osiągnie się wszystko, trzeba tylko chcieć - mówi.

Maciej Osmola
Jest uczniem klasy III B i mieszka w Mielcu. Jego największe, jak dotąd, osiągnięcie to dwa trzecie miejsca w ogólnopolskich konkursach branżowych. W lutym 2017 roku odbył się centralny etap XLVI edycji Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia", najbardziej prestiżowego konkursu budowlanego. Była to już czwarta edycja, która odbywała się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w ramach Targów Budownictwa "Budma 2017". III miejsce w tym konkursie w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie w kwalifikacji: wykonywanie robót malarskich i tapeciarskich zajął właśnie Maciej. Podczas konkursu wybierano także specjalistę w branży malarskiej i tu również Maciej Osmola zajął trzecie miejsce.

W wolnym czasie Maciej słucha muzyki, szczególnie rapu, gra także w gry komputerowe oraz zespołowe – najchętniej w siatkówkę.

- Po skończeniu szkoły chciałbym podjąć pracę w swoim zawodzie, być może także zacząć szkołę wieczorową – mówi. – Przede wszystkim chcę zdobyć większe doświadczenie, a potem pomyślę o dalszej przyszłości.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE