Reklama

Reklama

Narodowe Czytanie „Balladyny” w SP nr 11 w Mielcu [FOTO, VIDEO]

Opublikowano: 6 września 2020 21:46
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgodnie z przesłaniem prezydenta RP tegorocznej 9. edycji Narodowego Czytania 2020 roku w centrum uwagi znalazła się „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Czytania wielkiego dzieła polskiej literatury z sukcesem podjęli się uczniowie klasy 8 b i 8 c Szkoły Podstawowej nr 11 w Mielcu pod opieką swych polonistek oraz nauczycielki muzyki i zorganizowali wspólne przedsięwzięcie  według własnej inwencji i pomysłowości, jak również z wykorzystaniem tradycyjnych, ale i nowoczesnych narzędzi komunikacji. Jak powiedział prezydent Andrzej Duda : ” Balladyna Juliusza Słowackiego jest elementem naszej tożsamości, polskiej kultury i polskiej duszy”, co starano się podkreślić i uświadomić zebranym podczas tegorocznego spotkania z lekturą.

Przygotowany fragment lektury przeniósł wszystkich obecnych w SP 11 w Mielcu  do chaty wdowy, a także do lasu, gdzie bohaterki Alina i Balladyna  rywalizowały o względy bogatego księcia Kirkora. Występ artystyczny młodzieży stanowił połączenie klasyki z nowoczesnością. Okolicznościowa scenografia, rekwizyty, wspaniała gra młodych aktorów z lekturą   w ręku, nastrojowa muzyka, kostiumy oraz  śpiewane piosenki sprawiły, iż naprawdę można było  poczuć piękny klimat dzieła naszego wieszcza narodowego   i  przenieść się  do czasów  tamtej  epoki. Dodatkowym urozmaiceniem była prezentacja multimedialna przedstawiająca najważniejsze wydarzenia z życia  Słowackiego,  dzięki której uczniowie mogli pogłębić wiedzę o tym wybitnym twórcy – autorze wielu lektur szkolnych.

Na zakończenie wartość czytania i trud zaangażowanej w występ młodzieży docenił i podkreślił - Naczelnik Wydziału Edukacji Mirosław Kapinos. Natomiast Dyrektor Szkoły Bogusława Czarny podziękowała wszystkim za przygotowanie przedsięwzięcia i włączanie się w ogólnopolską akcję propagującą  czytelnictwo,  mimo trudnych warunków związanych z sytuacją epidemiologiczną. 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.