Reklama

Naprzeciw potrzebom niepełnosprawnych

Opublikowano:
Autor:

Naprzeciw potrzebom niepełnosprawnych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do tej pory na wiejskich terenach powiatu mieleckiego nie było placówki przeznaczonej dla dorosłych niepełnosprawnych umysłowo. Wyjątkiem na mapie stał się Pień w gminie Radomyśl Wielki. Środowiskowy Dom Samopomocy, który funkcjonuje tam już od listopada, doczekał się oficjalnego otwarcia. Świętowano je w czwartek, 11 lutego.

Do tej pory na wiejskich terenach powiatu mieleckiego nie było placówki przeznaczonej dla dorosłych niepełnosprawnych umysłowo. Wyjątkiem na mapie stał się Pień w gminie Radomyśl Wielki. Środowiskowy Dom Samopomocy, który funkcjonuje tam już od listopada, doczekał się oficjalnego otwarcia. Świętowano je w czwartek, 11 lutego.

Na uroczystości pojawili się przedstawiciele samorządu gminnego, powiatowego i wojewódzkiego, którzy umożliwili powstanie domu samopomocy, a także członkowie stowarzyszenia „Nasza Gmina” będący inicjatorami i głównymi wykonawcami pomysłu. – Utworzenie tego domu wynikało z potrzeb, które obserwowaliśmy już od kilku lat – mówił Andrzej Przybyszewski, dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego w Radomyślu Wielkim oraz członek stowarzyszenia, wyliczając, że ŚDS jest już siódmą z utworzonych placówek.

Ciąg dalszy w 8 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE