Reklama

Nagrodzona młodzież z Mielca

Opublikowano:
Autor:

Nagrodzona młodzież z Mielca - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już po raz dziewiąty wręczono nagrody i stypendia Zarządu Województwa Podkarpackiego w ramach programu „Nie zagubić talentu”, którego celem jest wspieranie uzdolnionej młodzieży z Podkarpacia.

W ramach programu „Nie zagubić talentu” co roku przyznawane są stypendia za wybitne osiągnięcia artystyczne i naukowe oraz nagrody pieniężne. Stypendia za osiągnięcia artystyczne otrzymało 19 uczniów z Podkarpacia. Uczniowie musieli wykazać się wybitnymi i udokumentowanymi osiągnięciami artystycznymi za poprzedni rok szkolny.

Za osiągnięcia naukowe stypendia wręczono z kolei 48 uczniom, którzy oprócz wysokiej średniej ocen mogli pochwalić się dodatkowo wysokimi osiągnięciami w konkursach wojewódzkich lub ponadwojewódzkich oraz w ogólnopolskich olimpiadach i turniejach. Nagrody pieniężne otrzymało ponad 220 osób i 11 zespołów artystycznych.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie, marszałek Władysław Ortyl pogratulował wyróżnionym uczniom. Udział w wydarzeniu wzięli również: wicemarszałek Bogdan Romaniuk i przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś.

Wśród nagrodzonej młodzieży z całego Podkarpacia znaleźli się także uczniowie mieleckich szkół.

Więcej w 50 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE