Reklama

Nadchodzi magiczna pora... Dziś noc muzeów

Opublikowano:
Autor:

Nadchodzi magiczna pora... Dziś noc muzeów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przed nami kolejna Noc Muzeów. Na wszystkich tych, którzy chcą zarwać tą majową noc, czekają wystawy, koncerty, projekcje, warsztaty i inne wydarzenia kulturalne, nie tylko w naszym powiecie. Moc atrakcji przygotowały placówki kultury w całym regionie. Zobaczcie, jak możecie spędzić noc 18 maja.

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie

Tegoroczna Noc Muzeów to ostatnia okazja do obejrzenia wystawy prezentującej kolekcję kobiecej garderoby i akcesoriów w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie.

 

Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu

W muzeum w Żarnowcu będzie można zwiedzać nocą stałe wystawy, odbędzie się kiermasz wydawnictw muzealnych, a także koncert słuchaczy Szkoły Wokalno-Aktorskiej „Od piosenki do arii” oraz recital poetycko-muzyczny Liczy się tylko miłość – w wykonaniu Piotra Selima i Hanny Lewandowskiej.

 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Biblioteka wojewódzka przygotowała nastrojowy koncert z gitarą – recital Piotr Krępecia, wystawy, zwiedzanie magazynów książek, warsztaty z robienia kolaży, Będzie można też zrobić pamiątkowe zdjęcia w fotobudce w epokowej stylizacji.

 

Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej

Tegoroczna edycja Nocy Muzeów poświęcona jest Grupie Berneńskiej – polskim dyplomatom w Szwajcarii, którzy w czasie II wojny światowej ratowali Żydów zaopatrując ich w fałszywe paszporty. Odbędzie się projekcja filmu „Paszporty Paragwaju” a także prezentacja dwóch wystaw czasowych – „Passports for Life” oraz „Paszporty”, poświęconych akcji polskich dyplomatów z Berna. Będzie też można zwiedzać Muzeum i Sad Pamięci.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE