Reklama

Nad jeziorem Tarnobrzeskim policja dba o bezpieczeństwo plażowiczów

Opublikowano:
Autor:

Nad jeziorem Tarnobrzeskim policja dba o bezpieczeństwo plażowiczów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ciepłe dni nad jeziorem Tarnobrzeskim ciężko znaleźć kawałek wolnego miejsca na plaży. Policjanci z komendy miejskiej w Tarnobrzegu patrolują rejon zbiornika za pomocą radiowozów wyposażonych w specjalistyczny sprzęt ratowniczy oraz quadów. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” policjanci przypominają o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą, a plażowiczom o istniejących zagrożeniach.

Od kilkunastu dni ciepła i słoneczna pogoda przyciąga nad Jezioro Tarnobrzeskie coraz więcej osób. Policyjni wodniacy rozpoczęli właśnie patrole, czuwając nad tym, by plażowicze i miłośnicy wodnych kąpieli spędzili ten czas beztrosko. Zabezpieczają różne imprezy odbywające się nad jeziorem, prowadzą działalność profilaktyczną dla dzieci i młodzieży.

Policyjni motorowodniacy sprawdzają stan trzeźwości osób, które pływają po Jeziorze Tarnobrzeskim żaglówkami, kajakami oraz rowerami wodnymi. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” przypominają zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, przypominają plażowiczom o istniejących zagrożeniach, radzą jak unikać kradzieży czy oszustw.

Pamiętajmy:

  • pływaj tylko w miejscach strzeżonych, czyli tam, gdzie jest ratownik WOPR. Stosuj się do regulaminu kąpieliska i poleceń ratowników
  • nie pływaj w czasie burzy, mgły (kiedy widoczność jest poniżej 50m), gdy wieje porywisty wiatr
  • nie skacz rozgrzany do wody, przed wejściem do wody ochlap nią klatkę piersiową, szyję i nogi - unikniesz wstrząsu termicznego, którego nasz organizm bardzo nie lubi
  • nie pływaj w miejscach, gdzie jest dużo wodorostów lub wiesz, że występują zawirowania wody lub zimne prądy, pływaj w miejscach dobrze Ci znanych
  • nie skacz do wody w miejscach nieznanych, może się to skończyć kalectwem lub nawet śmiercią. Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki "na główkę"
  • nie baw się w podtapianie innych osób korzystających z wody, spychanie do wody z pomostów, czy z materacy. Zabawy w wodzie powinny być dostosowane do Twoich umiejętności pływackich, wykluczające ryzyko i niebezpieczne zachowania (brutalność, agresję, rywalizację)
  • pamiętaj, że materac dmuchany nie służy do wypływania na głęboką wodę, podobnie jak i nadmuchiwane koło
  • nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu!

Policjanci przypominają:

Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, prowadzenie statku lub innego obiektu pływającego (np. kajaka czy też roweru wodnego) w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem, za które grozi grzywna do 500 złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE