Reklama

"Na wnuczka" już trochę nie działa

Opublikowano:
Autor:

"Na wnuczka" już trochę nie działa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez parę godzin kobieta i mężczyzna próbowali naciągnąć mieszkańców powiatu bieszczadzkiego poprzez metodę oszustwa „na wnuczka”. Na szczęście nikogo nie udało im się oszukać. Ustrzycka policja odnotowała osiem zgłoszeń o takiej treści.

Telefony w powiecie bieszczadzkim rozdzwoniły się wczoraj po godzinie 12. Według znanego scenariusza, z książki telefonicznej wybierano tradycyjne imiona sugerujące straszy wiek abonentów. Na telefon stacjonarny dzwoniła roztrzęsiona osoba mówiąc, że wnuczka, wnuk osoby do której dzwonią, mieli poważny wypadek i że mogą uniknąć odpowiedzialności, jeśli uzyskają szybką pomoc finansową. W sumie do ustrzyckich policjantów zgłosiło się osiem osób, do których wczoraj telefonowali oszuści. Na szczęście tym razem nie udało im się nikogo naciągnąć.

 

Oto przykłady "legend":

na wypadek” – oszust informuje, że spowodował wypadek samochodowy i pilnie potrzebuje pieniędzy na zapłacenie pieniędzy ofierze wypadku, aby uniknąć wezwania policji i rozprawy sądowej.
na zwrot długu znajomemu” – oszust informuje, że zaciągnął u znajomego pożyczkę i w związku z nieszczęśliwym zdarzeniem tamtej osoby musi szybko zwrócić dług. Następnie po odbiór pieniędzy od oszukiwanej osoby przychodzi rzekomy znajomy, który potwierdza swoją ciężką sytuację finansową.
na zakup nieruchomości lub ruchomości” – oszust informuje, że jest w trakcie dokonywania bardzo korzystnej transakcji np. u notariusza i pilnie potrzebuje brakującej kwoty na jej sfinalizowanie.
na maklera, inwestycje giełdowe” – oszust mówi, że znajduje się w biurze maklerskim i pilnie potrzebuje pieniędzy na inwestycję giełdową, bo inaczej straci dużą sumę pieniędzy. Po odbiór gotówki wysyła kogoś podającego się za „maklera giełdowego”.
na porwanie” – rolę oszustki pełni kobieta podająca się za córkę lub wnuczkę informując, że została porwana i musi zapłacić okup.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE