Reklama

Na ulicy Wojska Polskiego w Mielcu przystanek jest w innym miejscu niż zatoczka

Opublikowano:
Autor:

Na ulicy Wojska Polskiego w Mielcu przystanek jest w innym miejscu niż zatoczka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po remoncie fragmentu ulicy Wojska Polskiego przy Kirchhoffie wykonawca wybudował zatoczkę autobusową w innym miejscu niż przystanek.

- Zanim dojdę do autobusu, ten już odjeżdża - skarżą się mielczanie.

 - Proszę, zróbcie coś z tym, bo nie wyobrażam sobie nadal takiej sytuacji – prosi nas kobieta, która musi codziennie dojeżdżać do pracy MKS-em. 

Zainteresowani tematem pojechaliśmy sprawdzić tę kontrowersję. Rzeczywiście, zadaszenie wraz z rozpiską o jadących autobusach znajduje się w starym miejscu sprzed remontu, natomiast zatoczka autobusowa, na której autobus się zatrzymuje i zabiera pasażerów, jest kilkadziesiąt metrów dalej.

Dojeżdżający autobusem na strefę mielczanie nie mają lekko. - Często wieczorem po pracy czekam na MKS pod dachem przystanku, kilka razy zdarzyło mi się, że nie zdążyłam do niego dojść, bo kierowca mnie nie widział i odjechał – denerwuje się mieszkanka Mielca.

Trudno się dziwić kierowcy MKS, który staje tam, gdzie mu wolno, czeka chwilę i odjeżdża, nie widząc w ciemności idących z daleka pasażerów. Korzystający z miejskiego MKS-u  nie mają wątpliwości, czyja to wina.

-To ewidentnie zaniedbanie wykonawcy, któremu umknął  oczywisty fakt, żeby zrobić przystanek w miejscu zatoczki – mówi korzystający z mieleckiego MKS-u mężczyzna.

 Za remont drogi odpowiada Powiatowy Zarząd Dróg w Mielcu. Ale, jak się dowiedzieliśmy, właścicielem wiat jest gmina miejska w Mielcu.

 - Przeprowadziliśmy już rozmowy z gminą miejską w Mielcu, która zadeklarowała przestawienie wiat autobusowych na nowe zatoki, wykonane przy przebudowie drogi powiatowej -  usłyszeliśmy w Powiatowym Zarządzie Dróg w Mielcu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE