Reklama

Na ulicy Arczewskiego powstanie rondo! Urząd Miejski otrzymał dofinansowanie na przebudowę ulicy z rządowych pieniędzy.

Opublikowano:
Autor:

Na ulicy Arczewskiego powstanie rondo! Urząd Miejski otrzymał dofinansowanie na przebudowę ulicy z rządowych pieniędzy.  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Skrzyżowanie przy ulicach: Arczewskiego, Żeromskiego i Parkowej będzie przebudowane. W ścisłym centrum miasta jeszcze w tym roku powstanie rondo. Urząd Miejski w Mielcu otrzymał dofinansowanie na remont pięciu ulic w centrum miasta.

Co zaplanowali urzędnicy:

Przedsięwzięcie obejmuje budowę ronda przy ul. Arczewskiego, remont i przebudowę fragmentu ul. Żeromskiego, przebudowę ulic Kochanowskiego  i Sikorskiego (w całości) oraz remont fragmentu ulicy Staffa. Wniosek na dofinansowanie został złożony w ramach „Rządowego programu na rzecz rozwoju regionu oraz konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej”. Wartość całego zadania to niespełna 6 milionów złotych. Dofinansowanie ma sięgnąć 50 % kosztów i ma wynieść ponad 2 mln złotych. 

Wszystkie te ulice są obecnie w bardzo kiepskim stanie technicznym. Modernizacji wymagają także chodniki. Jednak jednym z najważniejszych problemów, które zgłaszają mieszkańcy tej części miasta jest brak wystarczającej ilości miejsc parkingowych. Zwarta zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna w połączeniu z dużym skupiskiem instytucji publicznych, placówek oświatowych, kulturalnych i handlowych zlokalizowanymi w najbliższym otoczeniu, znacznie utrudnia znalezienie wolnego miejsca parkingowego na obszarze całego osiedla.

– Po zakończeniu prac, tylko w okolicy ulicy Kochanowskiego powstanie około stu nowych miejsc parkingowych – zaznacza pełniący funkcję Prezydenta Miasta Mielca Fryderyk Kapinos. 


W ramach inwestycji zmieniona zostanie także organizacja ruchu przy ul. Arczewskiego, gdzie dziś funkcjonuje skrzyżowanie nierównorzędne, które stwarza zagrożenie bezpieczeństwa nie tylko dla kierowców, ale także dla uczestników ruchu pieszego i rowerzystów. Rozwiązaniem będzie rondo na skrzyżowaniu ul. Arczewskiego z ul. Żeromskiego, którego nie tylko poprawi bezpieczeństwo, ale także zwiększy przepustowości skrzyżowania.

 
Kolejnym ważnym problemem, który zostanie rozwiązany, będzie brak odpowiedniego odwodnienia ulicy Kochanowskiego. Po intensywnych opadach deszczu, woda nie tylko zbierała się na jezdni, poważnie utrudniając ruch kołowy, ale także zalewając piwnice okolicznych bloków. Ponadto ulica Żeromskiego wraz z chodnikami (na odcinku od ul. Arczewskiego do ul. Kochanowskiego) zyska nową nawierzchnię, a przy Szkole Podstawowej nr 3 powstanie aktywnego przejście dla pieszych. Na ul. Sikorskiego wyremontowane zostaną nawierzchnie jezdni, chodników i miejsc postojowych dla samochodów osobowych, a na ulicy Staffa wykonany zostanie remont nawierzchni. 


- Bardzo  się cieszę że nasz wniosek znalazł się na liście projektów zakwalifikowanych do dofinansowania. Realizacja tej inwestycji oznaczać będzie nie tylko zwiększenie komfortu dla kierowców i pieszych, ale przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa. Objęte przebudową ulice to centrum miasta, gdzie jest także sporo instytucji i urzędów do których codziennie przyjeżdża sporo osób nie tylko z miasta, ale z całego powiatu mieleckiego. Niezwykle istotne jest to, że przybędzie nam w rejonie ulic Kochanowskiego, Arczewskiego i Sikorskiego w sumie około 120 miejsc parkingowych. Czekamy jeszcze tylko na zatwierdzenie pozytywnie zaopiniowanego wniosku wojewody przez Ministerstwo Infrastruktury – powiedział Fryderyk Kapinos.


Prace na ulicy Kochanowskiego rozpoczęły się w marcu. Zakończenie prac przewidziane jest na przełom listopada i grudnia br.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE