reklama
reklama

Jeszcze więcej żołnierzy i sprzętu. Spora grupa przyjechała do Mielca [NOWE ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jeszcze więcej żołnierzy i sprzętu. Spora grupa przyjechała do Mielca [NOWE ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościOkoło trzech tysięcy amerykańskich żołnierzy rozpocznie służbę w Polsce, Rumunii i Niemczech, z czego 1700 trafi do Polski. To odpowiedź na ciągłe gromadzenie sił rosyjskich na zachodniej granicy Rosji z Ukrainą i na Białorusi. Część żołnierzy sił NATO najprawdopodobniej stacjonować może w Mielcu.
reklama

W stan podwyższonej gotowości do rozmieszczenia w Europie Stany postawiły 8,5 tysiąca żołnierzy. Do Polski skierowani zostali żołnierze z 82. Dywizji Powietrznodesantowej.

reklama

82. Dywizja Powietrznodesantowa

82 DPD jest jedną z najsłynniejszych amerykańskich dywizji. Liczy ok. 17,5 tys. żołnierzy. Jednostka ta znajduje się w ciągłej gotowości bojowej i może zostać zrzucona przy wykorzystaniu spadochronów w dowolne miejsce na świecie wraz z całym wyposażeniem dywizji. Stałym miejscem stacjonowania powyższej dywizji jest Fort Bragg w Północnej Karolinie.

82. dywizja powstała w 1917 roku, krótko po przystąpieniu USA do I wojny światowej. Walczyła w II wojnie światowej, a także w wielu konfliktach zbrojnych odbywających się po 1945 roku: w Wietnamie, Zatoce Perskiej, Iraku i Afganistanie. Ostatnią zagraniczną misją żołnierzy była ewakuacja cywili z lotniska w Kabulu.

Trwa budowa bazy do stacjonowania żołnierzy na mieleckim lotnisku [ZDJĘCIA]

reklama

Dowódca amerykańskich żołnierzy

Do naszego kraju przyleciał już między innymi dowódca 82. Dywizji Powietrznodesantowej, generał Christopher Donahue. To wojskowy, który jako ostatni opuścił Kabul podczas wycofywania się z Afganistanu amerykańskich sił.

- To dla nas zaszczyt pracować ramię w ramię z Polakami - powiedział  generał  Donahue. - Jesteśmy wdzięczni naszym polskim sojusznikom za zaproszenie, hojność oraz ciepłe przyjęcie.

Rzecznik prasowy 18. Dywizji Zmechanizowanej, major Przemysław Lipczyński przypomniał w rozmowie z TVN24, że na Podkarpaciu jest przygotowanych kilka miejsc, w których będą oni przyjmowani.

reklama

Prawdopodobni miejscami tymi będzie lotnisko w Mielcu, gdzie powstaje baza wojskowa i  poligon w Nowej Dębie.

Żołnierze w Mielcu

Nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, od poniedziałku, 14 lutego, żołnierze amerykańscy mają stacjonować na mieleckim lotnisku. Żołnierze będą przebywać w naszym mieście przez co najmniej 30 dni.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama