Reklama

Muzyczna energia z Czermina

Opublikowano:
Autor:

Muzyczna energia z Czermina - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespół muzyczny Alternatywa Bożej Miłości z Czermina wygrał Ogólnopolski Festiwal Piosenki Maryjnej w Bochni w kategorii zespół.

Zespół Alternatywa Bożej Miłości z Czermina w obecnym kształcie istnieje od 2014 roku. Dzięki muzycznej pasji ks. Tomasza, z istniejącej wcześniej scholi parafialnej powstał profesjonalny zespół muzyczny. Grupę muzyczną liczącą 12 osób - 7 wokalistów i 5 muzyków - tworzą uśmiechnięci młodzi ludzie: studenci, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjum pochodzących z parafii w Czerminie.

Grupa preferuje głównie rockowo -popowy styl w muzyce i prezentuje się różnorakiej publiczności, od starszych po całkiem młodych. Potrafi zagrać również muzykę nostalgiczną, spokojną i zachęcającą do refleksji – w zależności od sytuacji i miejsca koncertu. Gra głównie muzykę wykorzystującą teksty chrześcijańskie i właśnie takie wartości chce przekazywać odbiorcy. Funkcjonowanie tego zespołu to doskonały przykład, jak dzięki ciężkiej pracy z hobby może powstać profesjonalny zespół muzyczny.

- W swojej karierze zagraliśmy już wiele koncertów, m.in. koncert na rynku w Nowym Sączu wraz z Golec uOrkiestrą w ramach przygotowań do ŚDM w Krakowie, koncert podczas diecezjalnego spotkania młodych Synaj w Mielcu oraz wiele koncertów plenerowych na terenie diecezji tarnowskiej – informują nas młodzi wykonawcy. Zespół posiada kompleksowe wyposażenie dźwiękowe, które pozwala na profesjonalną organizację koncertu. W rozwój bazy sprzętowej nierzadko inwestują własne pieniądze.

Więcej w 42 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE