Reklama

Mogło dojść do podtopień

Opublikowano:
Autor:

Mogło dojść do podtopień - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilka dni temu wójt Robert Pluta z Padwi Narodowej otrzymał zgłoszenie o blokadzie w przepływie wód w miejscowości Rożniaty. Okazało się, że powodem tego mógł być chuligański wybryk.

- Wójt gminy Padew Narodowa otrzymał zgłoszenie od mieszkańca naszej gminy o utrudnionym przepływie wód w Kanale Chorzelowskim w miejscowości Rożniaty. Utrudniony przepływ wód spowodowany jest blokadą w postaci bala słomy. Informacja w trybie pilnym została przekazana do zarządcy cieku tj. Podkarpackiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie Inspektorat Mielec, który zapewnił o podjęciu natychmiastowych działań w celu usunięcia blokady - informuje Gmina Padew Narodowa.

Jak podaje urząd, najprawdopodobniej wrzucenie słomy do kanału było wybrykiem chuligańskim i gdyby nie zgłoszenie mieszkańca, mogłoby spowodować w przypadku obfitych opadów atmosferycznych poważne konsekwencje w postaci lokalnych podtopień.

- Zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszej gminy o zgłaszanie podobnych zdarzeń bezpośrednio do Urzędu Gminy lub do Zarządców infrastruktury wodnej lub drogowej, a osoby zamierzające wykonać podobne bezmyślne działania o poważne zastanowienie nad konsekwencjami i skutkami tych działań - podaje UG Padew Narodowa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE