Młodzieżowe złoto Katarzyny Zdziebło

Młodzieżowe złoto Katarzyny Zdziebło  - Zdjęcie główne

WiadomościDwa medale zdobyli w chodzie na 20 km młodzi specjaliści chodu sportowego z LKS Stali Mielec podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Krajowy czempionat odbył się podczas 51. Międzynarodowego Festiwalu Chodu o Puchar Poczty Polskiej.

W gronie zawodników do lat 23 złoty medal i tytuł mistrzyni Polski na gdańskim Starym Mieście zdobyła mielczanka Katarzyna Zdziebło (1:37.35), wyprzedzając Joannę Bemowską (1:47:02) oraz Angelikę Augustyn (siostrę mieleckiego olimpijczyka Rafała Augustyna - 1:48:15). Najlepszymi młodzieżowcami zostali Mateusz Nowak (1:35:15), który na linii mety pokonał Daniela Chojeckiego (1:36:37) oraz Kamila Komarowskiego (1:37:19). Zarówno Katarzyna, jak i Angelika przed rokiem w Gdańsku stały na podium mistrzostw w kategorii do lat 20. Sylwia Rembowicz z czasem 2:14.06 zajęła ósmą lokatę.