We wtorek 1 kwietnia w Hali MOSiR w Mielcu odbyły się I Mistrzostwa Podkarpacia w Tenisie Stołowym Warsztatów Terapii Zajęciowej. Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystego korowodu uczestników, który wprowadził wszystkich w wyjątkową atmosferę.
Po przemówieniach i podziękowaniach odśpiewano hymn narodowy, a symboliczne zapalenie ognia olimpijskiego dało sygnał do rozpoczęcia zawodów
Wydarzenie oficjalnie zainaugurował Prezydent Miasta Mielca Radosław Swół, który odbił pierwszą piłeczkę na stole, dając tym samym początek intensywnym rozgrywkom
W turniejach indywidualnych wzięło udział aż 22 Warsztaty Terapii Zajęciowej z całego województwa podkarpackiego, czyli około 400 osób,uczestnicy wraz z opiekunami.
To był dzień wielkich emocji, radości i zabawy, pełen sportowej rywalizacji i emocji. Na zakończenie wręczono medale oraz dyplomy zwycięzcom i wszystkim zawodnikom.
W mistrzostwach wzięli również udział opiekunowie grup, a także Tomasz Leyko Wiceprezydent Miasta Mielca oraz Jacek Cyganowski Dyrektor MOSiR, który zajął 2. miejsce w tej kategorii.
Podkarpackie Mistrzostwa były doskonałą okazją do integracji uczestników oraz promocji sportowego ducha wśród osób z niepełnosprawnościami.
Organizatorem wydarzenia był Warsztat Terapii Zajęciowej w Mielcu przy współorganizacji Prezydenta Miasta Mielca
Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Współorganizatorem było również Stowarzyszenie Rodziców Osób Niepełnosprawnych i Osób Wspierających przy WTZ w Mielcu.
Patronat honorowy na wydarzeniem objęli: Marszalek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Mielca oraz Polski Związek Paraolimpijski.
- Mistrzostwa okazały się wielkim sukcesem, zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Celem wydarzenia było nie tylko wyłonienie najlepszych zawodników, ale przede wszystkim promowanie aktywności fizycznej i integracji osób z niepełnosprawnościami- podkreślają organizatorzy.
- Sport i wydarzenia sportowe stanowią doskonałą okazję do nawiązywania nowych znajomości, budowania przyjaźni i włączenia osón niepełnosprawnych do życia społecznego. Pomagają przełamać bariery społeczne i stygmatyzację tworząc przestrzeń do wzajemnego zrozumienia i akceptacji - dodają
Klasyfikacja ogólna:
Kategoria: uczestnicy WTZ-kobiety.
1.Misztak Magdalena - wtz brzozów
2. Kuś Monika - wtz stalowa wola
3. Świątek Magdalena - wtz mielec
Kategoria: uczestnicy WTZ-mężczyźni.
1. Midura Tomasz - wtz-różanka
2. Pojnar Marcin - wtz haczów
3. Chmura Łukasz - wtz mielec
1. Grzebień Łukasz - wtz-różanka
2. Cyganowski Jacek - mielec
3. Kurasz Wiesław - wtz - korytniki
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.