Reklama

Miliony na drogi dojazdowe. Mielec i Przecław skorzystają

Opublikowano:
Autor:

Miliony na drogi dojazdowe. Mielec i Przecław skorzystają - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zarząd województwa podkarpackiego rozdzielił miliony złotych na drogi dojazdowe i odkrzaczanie gruntów.

Wicemarszałkowie Piotr Pilch i Ewa Draus oraz 11 samorządowców z podkarpackich gmin w siedzibie urzędu marszałkowskiego uczestniczyło w uroczystości, w czasie której do lokalnych samorządów trafiły środki rozdysponowane przez zarząd województwa.

W uroczystym podpisaniu umów w siedzibie urzędu marszałkowskiego uczestniczyli samorządowcy z Mielca, Baranowa Sandomierskiego, gminy wiejskiej Przemyśl, Jaślisk, Kolbuszowej, Medyki, Orłów, Przecławia, Sanoka, Tryńczy oraz Tyrawy Wołoskiej.

- Bardzo się cieszę, że dziś rozpoczynamy podpisywanie umów na środki, na które wszyscy czekają. Drogi to jest wielki problem dla każdego szczebla samorządu. Dziś staramy się poprawić funkcjonowanie rolnictwa, przyczynić się do tego, aby w jaki największym stopniu rozwijał się sektor rolniczy. Dostępność do gruntów rolnych jest niezwykle ważna zwłaszcza na Podkarpaciu, gdzie mamy duże rozdrobnienie – mówiła w Rzeszowie wicemarszałek Ewa Draus.

Zarząd Województwa Podkarpackiego na swym posiedzeniu 9 maja podzielił środki budżetu województwa, które pochodzą z tytułu wyłączenia gruntów z produkcji rolniczej w roku 2019.

Kwota jaką dysponował zarząd do podziału to ponad 13 mln złotych. Te pieniądze zarząd przeznaczył na budowę i modernizację dróg dojazdowych, zakup sprzętu do pomiaru gruntów oraz odkrzaczanie gruntów rolnych.    

- 12, 5 mln złotych przeznaczamy na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych dla 141 gmin. Prawie 64 tysiące złotych na dojazd do gruntów rolnych dla jednego z powiatów. Za kolejne prawie 47 tysięcy złotych cztery powiaty kupią sprzęt pomiarowy i informatyczny oraz  oprogramowanie – wymieniał środki rozdysponowane przez zarząd województwa wicemarszałek Piotr Pilch.

20 tysięcy złotych zostanie przeznaczonych na prace przy odkrzaczaniu ponad 5 hektarów gruntów rolnych dla jednej z podkarpackich gmin.  

W uroczystym podpisaniu umów w siedzibie urzędu marszałkowskiego uczestniczyli samorządowcy z Mielca, Baranowa Sandomierskiego, gminy wiejskiej Przemyśl, Jaślisk, Kolbuszowej, Medyki, Orłów, Przecławia, Sanoka, Tryńczy oraz Tyrawy Wołoskiej.

Swoje podziękowania pod adresem zarządu skierowali wszyscy włodarze gmin, podkreślając, jak ważne są to środki dla ich lokalnych społeczności.

- Po razie pierwszy uczestniczę w podpisaniu umowy na środki przeznaczone na ten cel. W imieniu własnym i mieszkańców pragnę bardzo podziękować zarządowi województwa. Każda złotówka ma wpływ na rozwój naszej społeczności – mówiła w Rzeszowie Renata Siembab burmistrz Przecławia.

Rozdział środków dokonano według kryterium, którym jest wysokość dochodów powstałych na obszarze gmin z tytułu wyłączenia gruntów z produkcji rolnej. Jeżeli gmina miała dochody do 50 000 zł to mogła otrzymać dofinansowanie w wysokości do 75 000 zł, a jeżeli dochody sięgały powyżej 50 000 zł - dofinansowanie w wysokości do 85 000 zł,             

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE