Reklama

Miliard od urzędów pracy. PUP Mielec w czołówce

Opublikowano:
Autor:

Miliard  od  urzędów pracy. PUP Mielec w czołówce  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 1 mld 74 miliony złotych wypłaciły do tej pory urzędy pracy (wojewódzki i powiatowe) podkarpackim przedsiębiorcom dotkniętych skutkami koronawirusa w ramach tarcz antykryzysowych. W czołówce tych działań jest Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu, który wypłacił do tej pory przedsiębiorcom 40,2 mln zł.

Od chwili uruchomienia tarcz antykryzysowych czyli od 1 kwietnia do końca sierpnia Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie wypłacił podkarpackim przedsiębiorcom z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych kwotę 396 mln zł. Środki te były przeznaczone na wsparcie  wynagrodzeń pracowników z tytułu obniżonego czasu pracy, przestoju ekonomicznego przedsiębiorstwa, dofinansowania wynagrodzeń pracowników nieobjętych przestojem.

CZYTAJ TAKŻE>>>Przedszkole w Jaślanach zamknięte przez koronawirusa. Jest też wniosek o zawieszenie zajęć w szkole
 
Do WUP wciąż można składać wnioski o wsparcie, a graniczną datą jest 27 września. Obecnie składane wnioski dotyczą wsparcia za wrzesień, październik i listopad.

 Z kolei wszystkie podkarpackie  powiatowe urzędy pracy wypłaciły przedsiębiorcom w ramach tarczy antykryzysowej kwotę 678 mln zł, z czego więcej niż połowa  dotyczyła mikropożyczek w wysokości 5 tys. zł ( pożyczka ta  cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, wystarczyło utrzymać  działalność przez trzy   miesiące, a potem była  ona automatycznie  umarzana), a  ponadto dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych, kościelnych osób prawnych.  Największe kwoty wypłaciły urzędy w Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu, Dębicy i Mielcu.

PUP  Mielec wypłacił do tej pory 40,2 mln zł, które były skierowane do 5 119 firm.

W PUP-ie w Mielcu wnioski o pożyczki i inne formy wsparcia w ramach tarcz antykryzysowych  można wciąż składać.

- Nie mamy żadnych granicznych terminów na przyjmowanie tego typu wniosków, choć jak szacujemy  ponad 90 procent firm skorzystało już z  przynależnego im wsparcia w ramach tarczy  – zaznaczył Grzegorz Durak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu.

Oprócz posiadania wciąż  środków z tarczy, PUP Mielec pozyskał niedawno  6,5 mln zł  z rezerwy Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej z przeznaczeniem na aktywizację osób z terenów wiejskich i tych, które utraciły pracę z przyczyn związanych z oddziaływaniem pandemii  koronawirusa.

- Te dodatkowe 6,5 miliona złotych to duża kwota, przeznaczona na wspieranie różnych form aktywizacji zawodowej i tworzenie miejsc pracy do końca 2020 roku. Zachęcamy też pracodawców do składania wniosków w ramach ogłaszanych naborów – powiedział Grzegorz Durak.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE