Reklama

Mieszkanie Plus wzbudza emocje

Opublikowano:
Autor:

Mieszkanie Plus wzbudza emocje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mielec przygotowuje się do realizacji rządowego projektu Mieszkanie Plus. Mieszkańcy boją się jednak wysokich cen nieruchomości.

Program Mieszkanie Plus, do którego zakwalifikował się Mielec, wciąż wywołuje sporo emocji. Po ustaleniu lokalizacji, w której mają stanąć bloki z mieszkaniami dla rodzin, ułatwiając im lepszy start, obecnie toczy się dyskusja nad cenami najmu lokali. W maju Urząd Miejski w Mielcu opublikował ankietę, w której pojawił szereg pytań do osób zainteresowanych nowym programem rządowym. Urząd zdradził także dwie szacunkowe kwoty najmu mieszkań. Pierwsza dotyczyła możliwości odkupienia mieszkania, wtedy nabywca płaciłby miesięcznie 1650 zł, druga opcja dotyczy tylko wynajmu i wynosiłaby 1450 zł za miesiąc.

Dla wielu mieszkańców wymienione kwoty wydają się stanowczo za wysokie. Niezadowolonych mielczan poparł radny Jakub Cena. Negatywne emocje stara się ugasić wiceprezydent miasta Tadeusz Siemek, który zapewnia, że są to koszty hipotetyczne i oszacowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego, a kwoty podane wstępnie będą jeszcze ustalane w późniejszym etapie. 

Kilka dni temu rozpoczęły się także prace nad dokumentacją projektową. Rada miejska przeznaczy 200 tys. zł na jej wykonanie. Jednak na gotowy projekt trzeba będzie poczekać kilka miesięcy. Znane są natomiast założenia zagospodarowania działek przy ul. Witosa i Powstańców Warszawy. W pierwszym etapie prac zabudowana zostanie połowa gruntów, czyli około 2 ha. Liczy się, że na tym obszarze powstanie minimum 150 mieszkań. Do dyspozycji zostanie jeszcze druga połowa terenu, do wykorzystania w późniejszym czasie. W chwili obecnej trwają prace nad ogłoszeniem przetargu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE