Reklama

Mieszkańcy Trzciany i Woli Mieleckiej nie chcą drogi przez swoje działki budowlane.

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy Trzciany i Woli Mieleckiej nie chcą drogi przez swoje działki budowlane.  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Najciekawsze jest to, że między tymi dwiema miejscowościami, z daleka od zabudowań, znajdują się niemal same pola uprawne. Tego wariantu nikt jednak nie wziął pod uwagę.

Po naszym ostatnim artykule dotyczącym sprzeciwu mieszkańców Woli Mieleckiej wobec planów powstania drogi wojewódzkiej przez ich domy i działki budowlane odezwali się do nas mieszkańcy Trzciany.  - Wola Mielecka nie chce drogi u siebie, pokazując, że u nas nie ma szkody społecznej, ale to nieprawda, bo jest podobnie, my też w przebiegu planowanej drogi mamy swoje domy.  To nieprawda, że są tu tylko nieużytki i ta stara rozsypująca się chałupa. W wariancie przebiegu drogi przez naszą miejscowość nasze domy znajdują się w bardzo bliskiej odległości od planowanej trasy. Niektóre dopiero co wybudowaliśmy. Są osoby, które pozwolenia na budowę otrzymały niedawno.  To nasza oaza spokoju, nie chcemy, żeby się to zmieniło. Nie wyobrażamy sobie mieszkać przy drodze wojewódzkiej - mówią oburzeni sytuacją mieszkańcy Trzciany.

Tak blisko..

- Dlaczego nasze domy mają znajdować się tak blisko planowanej drogi wojewódzkiej, a stary dom, którego współwłaścicielem jest pani poseł Krystyna Skowrońska, znajdujący się dalej od planowanej drogi, ma zostać wyburzony? - pyta mieszkaniec Trzciany. Też wolałbym już, żeby mój dom został wyburzony i żebym otrzymał pieniądze na kupno innego. Lepsze to  niż mieszkać przy tak ruchliwej drodze, która jest tutaj planowana - dodaje z żalem mężczyzna.

Posłanka Skowrońska podczas ostatniego spotkania mieszkańców Woli Mieleckiej z marszałkiem województwa podkarpackiego murem stawała za przebiegiem wariantu przez Trzcianę. - Nie dziwimy się, że tak było, za ten stary dom, który ma zostać wyburzony, dostanie przecież duże pieniądze.

 

CBA i zmiana planów?

Plany powstania drogi na terenie Woli Mieleckiej powstały już w 2012 roku. Mieszkańcy miejscowości sprzeciwili się wtedy opcji przeprowadzenia jej przez ich działki budowlane. Po około rocznych pertraktacjach ze starostwem uzyskali oczekiwany efekt. Droga przebiegać miała przez sąsiednią miejscowość - Trzcianę. Taka opcja miała być mniej szkodliwa społecznie. Temu rozwiązaniu sprzeciwili się z kolei mieszkańcy Trzciany, którzy także nie chcieli mieszkać w pobliżu  drogi wojewódzkiej.

- O sprawie powiadomiliśmy Centralne Biuro Antykorupcyjne, bo jak można zaplanować drogę, której koszty będą dużo wyższe, podczas gdy brakuje pieniędzy na inne inwestycje? Prace nad naszym wariantem zostały wtedy wstrzymane. W przekonaniu, że droga przez Trzcianę nie zostanie przeprowadzona, utwierdzili nas radni powiatowi, którzy kiedyś głosowali za jej powstaniem w naszej miejscowości, ale po tej sytuacji zmienili zdanie, sami przyznając, że ten wariant rzeczywiście jest za kosztowny - mówi mieszkaniec Trzciany.

Wszędzie źle?

Trudno się dziwić że mieszkańcy Trzciany, podobnie jak Woli Mieleckiej, nie chcą drogi przez swoje działki budowlane. Oczywiste wydaje się też to, że droga gdzieś powstać musi. Jak się zorientowaliśmy, między dwiema miejscowościami znajdują się pola uprawne, a wśród nich tereny inwestycyjne gminy Mielec. – Przecież na tym obszarze nie ma żadnych domów, dlaczego planujący drogę do tej pory nie wzięli tej możliwości pod uwagę? – pyta kobieta, która niedawno otrzymała pozwolenie na budowę w pobliżu wariantu planowanej drogi w Trzcianie. Takie pytanie zadaliśmy rzecznikowi Marszałka Województwa Podkarpackiego. Nie uzyskaliśmy jednak na nie konkretnej odpowiedzi.

- Będziemy analizować wszystkie warianty przebiegu tej drogi, do miesiąca będziemy też chcieli spotkać się z mieszkańcami miejscowości - mówi Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Jak się dowiedzieliśmy, w gminie  Mielec wójt Józef Piątek nie ma nic przeciwko temu, aby droga przebiegała przez tereny inwestycyjne, które znajdują się między Trzcianą a Wolą Mielecką.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE