Reklama

Mieszkańcy Smoczki nie zawiedli

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy Smoczki nie zawiedli - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzecie już z kolei spotkanie mieszkańców z prezydentem Danielem Kozdębą odbyło się w ostatni wtorek, 31 stycznia. To była długa, trzygodzinna dyskusja o tym, co wydarzyło się w mieście i co warto jeszcze poprawić. Prawdopodobnie następne spotkanie odbędzie się 16 lutego. Szczegóły opublikujemy w następnym numerze Korso.

Jak już wcześniej pisaliśmy, w styczniu ruszyła seria spotkań konsultacyjnych prezydenta Daniela Kozdęby i jego urzędników z mieszkańcami osiedli. W ostatni wtorek w hali Szkoły Podstawowej nr 11 prezydent spotkał się z grupą mieszańców z osiedli Smoczka i Dziubków. Zebrani wysłuchali prezentacji na temat działalności mieleckiego magistratu. Mieszkańcy najczęściej pytali o stan badań nad czystością powietrza. Wiele osób pytało o możliwość przeprowadzenia remontów osiedlowych dróg. Zebranych interesowały także ogólnomiejskie inwestycje. 

Jeden z mieszkańców poddał w wątpliwość rozpoczęcie modernizacji miejskiej biblioteki publicznej, która - jak wyliczają specjaliści - pochłonie ponad 20 mln złotych. Prezydent przypomniał, że to właśnie biblioteka ma najwyższy wskaźnik frekwencji ze wszystkich instytucji kultury i że warto inwestować miejskie pieniądze w tę instytucję. 

Daniel Kozdęba dodał także, że biblioteka po remoncie zyska wiele funkcji. Będzie centrum multimedialnym, a także miejscem do organizacji różnych konferencji. Mieszkańcy osiedla Dziubków pytali o możliwość wymiany pieców domowych na takie, które są przyjazne dla środowiska. Pracownicy magistratu przypomnieli, że miasto przyłączyło się do programu dofinansowań realizowanego przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. 

Wszelkie informacje dotyczące takich działań są udzielane na bieżąco w Urzędzie Miejskim w Mielcu. Wszystkie wnioski i pytania mieszkańców były spisywane. Urzędnicy na zlecenie prezydenta odpowiadają na wszystkie pytania. Odpowiedzi wysyłają listownie do zainteresowanych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE