Reklama

Mieszkańcy oraz przygotowany ośrodek zdrowia w Borowej czekają na stomatologa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UG Borowa

Mieszkańcy oraz przygotowany ośrodek zdrowia w Borowej czekają na stomatologa - Zdjęcie główne

Przygotowany gabinet w ośrodku zdrowia w Borowej czeka na stomatologa | foto UG Borowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas sołeckich zebrań w każdej miejscowości gminy mieszkańcy mają możliwość zgłaszania najpilniejszych potrzeb do władz gminnych. Przedszkole, place zabaw, boiska, gazyfikacja, kanalizacja, stomatolog w ośrodku zdrowia - to tylko niektóre tematy podejmowane na spotkaniach z wójtem gminy Borowa.

Podczas spotkań mieszkańcy kładli duży nacisk na uruchomienie w gminie przedszkola. Ponieważ do tej pory gmina tak naprawdę nie miała przedszkola, były tylko oddziały przedszkolne zlokalizowane przy szkołach w Borowej. Ten postulat praktycznie od września będzie zrealizowany, gdyż kończy się duża inwestycja w budynku byłego gimnazjum w Pławie.

- Od 1 września planujemy już uruchomienie przedszkola w Pławie na ponad 130 dzieci. Jesteśmy już po zakończonym naborze i mamy pełne obłożenie. Wszyscy rodzice chcą godnych i dobrych warunków, aby pociechy mogły mieć warunki rozwojowe na dobrym poziomie. Dlatego temat z przedszkolem jest rozwiązany – informuje wójt gminy Borowa Stanisław Mieszkowski.

Propozycji nie brakowało

Mieszkańcy podczas spotkań z władzami gminy Borowa kładli nacisk na inwestycje w przestrzeni publicznej, tzn. chodzi o place zabaw, boiska, modernizację boisk już istniejących i gazyfikację pozostałych miejscowości.

- Chcielibyśmy jednak pomimo szalejących i niepewnych cen za dostawę różnych rodzajów energii, aby mieszkańcy mieli dostęp do dywersyfikacji, czyli zróżnicowanych możliwości wykorzystania energii czy to z gazu, czy z fotowoltaiki, czy z wiatraków. Gdy mamy różne źródła energii, wtedy czujemy się bezpieczniej. Dlatego jak tylko będzie możliwość rozmowy z PGNiG, na pewno do tematu wrócimy i będziemy chcieli kontynuować gazyfikację w gminie – dodaje wójt.

Przez mieszkańców podejmowany był oczywiście temat kanalizacji, aby gmina nadal inwestowała w te przedsięwzięcie i przyłączała do tej sieci jak najwięcej gospodarstw. I tak właśnie się dzieje, umowa z wykonawcą na skanalizowanie całego sołectwa Pławo i Orłów już jest podpisana. Łącznie zostanie wykonanych 176 przyłączy w tych miejscowościach.

Ośrodek zdrowia czeka na stomatologa

- Dużą też wagę jako samorząd przywiązujemy do ochrony zdrowia. Już od kwietnia będzie działać poradnia neurologiczna w Publicznym Samodzielnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Borowej. To kolejna poradnia po kardiologicznej, która będzie funkcjonować w naszej gminie.  Chcemy, żeby ta dostępność do lekarzy różnych specjalności była jak największa – zapowiada Stanisław Mieszkowski.

- Cały czas mamy problem z brakiem stomatologa. Właściwie kogo znamy, pytamy się, zachęcamy, prosimy i korzystając z okazji, naprawdę jesteśmy otwarci na różne rozmowy, różne propozycje i  negocjacje. Dysponujemy pięknym lokalem w naszym ośrodku zdrowia, więc wszystkich stomatologów zapraszam. Gabinet czeka otwarty i również liczę, że ten temat również uda się pozytywnie załatwić w najbliższym czasie – dodaje wójt.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy