Reklama

Miliony na kanalizację w gminie Borowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UG Borowa

Miliony na kanalizację w gminie Borowa - Zdjęcie główne

Podpisanie umowy na budowę kanalizacji w dwóch miejscowościach gminy Borowa. | foto UG Borowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 9 mln zł gmina Borowa wyda na budowę kanalizacji w miejscowościach Pławo i Orłów. Realizacja tego zadania będzie możliwa dzięki pozyskaniu ogromnego dofinansowania na kwotę blisko 7 mln zł, z czego 5 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz niemalże 2 mln zł dotacji z budżetu państwa. Jest to bez wątpienia jedna z najważniejszych inwestycji w zakresie uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Borowa.

W marcu wójt gminy Borowa Stanisław Mieszkowski podpisał umowę na realizację zadania pn.: "Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Pławo i Orłów". Głównym celem tej inwestycji jest poprawa jakości środowiska naturalnego i warunków życia mieszkańców poprzez uregulowanie gospodarki wodno – ściekowej w gminie Borowa. Cel ten jest spójny z wypełnionymi i nadesłanymi przez mieszkańców ankietami związanymi z opracowaniem dokumentu "Strategia Rozwoju Gminy Borowa na lata 2023-2030".

- Podpisanie umowy to pierwszy krok inwestycji, teraz rozpoczynamy kolejny, najbardziej wyczekiwany przez mieszkańców, budowę sieci kanalizacji sanitarnej. Zdajemy sobie sprawę, że jeszcze wiele pozostaje do zrobienia w kwestii budowy sieci kanalizacji sanitarnej na naszym terenie, dlatego nie poprzestajemy w staraniach i w dalszym ciągu będziemy nieustannie zabiegać o pozyskanie kolejnych pieniędzy na dalszą budowę kanalizacji w gminie – mówi wójt Stanisław Mieszkowski.

Inwestycja została podzielona na 2 etapy:

- I etap – obejmuje: budowę ponad blisko 9 km sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Pławo, w tym 109 przyłączy, 5 pompowni ścieków z zasileniem energetycznym i odtworzenie nawierzchni dróg bitumicznych.

- II etap – obejmuje: budowę ponad 6 km sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Orłów, w tym: 66 przyłączy i 5 pompowni ścieków z zasilaniem energetycznym.

W drodze przetargu wyłoniono wykonawcę, którym została firma HYDROTERM Sp. z o.o. z Michałówka. Wykonawca zrealizuje przedsięwzięcie w ciągu 2 lat od daty podpisania umowy. 

Podpisanie umowy na budowę kanalizacji w gminie Borowa

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy