Reklama

Asfalt zamiast tłucznia w 10 miejscowościach gminy Borowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UG Borowa

Asfalt zamiast tłucznia w 10 miejscowościach gminy Borowa - Zdjęcie główne

Asfaltowe drogi gminne to nowa jakość i bezpieczeństwo. | foto UG Borowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy każdego z dziesięciu sołectw z gminy Borowa od listopada powinni już korzystać z wyremontowanych i zmodernizowanych dróg. Drogi gminne o nawierzchni tłuczniowej lub gruntowej zyskują nową nawierzchnię asfaltową. Prace trwają.

W skład gminy Borowa wchodzi dziesięć sołectw, a mieszkańcy każdego z nich doczekają się remontów dróg. Drogi, które posiadały nawierzchnię tłuczniową lub gruntową, zostaną wyasfaltowane. Łącznie wyremontowane zostanie ponad 25 kilometrów dróg.

Jak poinformował nas wójt gminy Borowa Stanisław Mieszkowski, prace przy drogach gminnych nabierają tempa. W tym roku do końca października zostaną wykonane potężne inwestycje w zakresie modernizacji i remontów dróg gminnych -  chodzi o położenie na nawierzchni tłuczniowej dwóch warstw asfaltu.

- Drogi tłuczniowe, gruntowe zyskają asfalt. To dla gminy jest bardzo duża sprawa, ponieważ w każdym sołectwie takie odcinki będą wykonane, z których będą mogli korzystać mieszkańcy, aby dojechać do swoich domów czy pól. To jest duży krok naprzód, ponieważ nie będziemy już co roku remontować tych dróg rolnych i nawozić tłuczeń praktycznie bez końca, gdyż droga o nawierzchni asfaltowej daje gwarancję, że przez kilkanaście lat będzie pełniła swoją funkcję bez remontu – mówi wójt Stanisław Mieszkowski.

Wartość tej inwestycji wynosi prawie 10 milionów złotych, w tym dofinansowanie z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład w kwocie 8 283 635,00 zł (83,23%) oraz środki z budżetu gminy w kwocie 1 669 207,11 zł (16,77%).

- Wszystkie propozycje zgłaszane przez mieszkańców, a dotyczące remontów dróg,  które do gminy wpływały od 20 lat, można powiedzieć, że zostaną załatwione. Także prośby o modernizację dróg wnioskowanych na zebraniach wiejskich również zostały uwzględnione i odpowiednie prace będą wykonane - dodał wójt.

Jak przekazał nam wójt, w gminie są jeszcze drogi o nieuregulowanym statusie prawnym, natomiast są to drogi rolnicze i będą one pełniły funkcję rolną. Oczywiście one z czasem będą również czekały na nawierzchnię asfaltową. Ale jest to już odleglejsza perspektywa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy