Reklama

Mieszkańcy Mielca wypowiedzieli się na temat budowy mieszkań

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy Mielca wypowiedzieli się na temat budowy mieszkań - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto planuje budowę mieszkań, ale prosiło mieszkańców Mielca o opinie. 124 osoby wzięło udział w ankiecie. Znamy już wyniki.

Gmina Miejska Mielec rozważając realizację, za pośrednictwem spółki komunalnej,  programu budowy mieszkań na wynajem w zabudowie wielorodzinnej, zaprosiła mieszkańców do udziału w ankiecie, której celem było dostosowania założeń tego programu do preferencji i potrzeb mieszkańców.

Przypomnijmy, że w ramach pierwszego etapu, rozważa się wybudowanie w rejonie skrzyżowania ulic Powstańców Warszawy i Witosa, 73 mieszkań o powierzchni od 35 m2 do 75 m2 z przeznaczeniem zarówno dla osób mieszkających na obszarze gminy jak i mających zamiar tu zamieszkać.

Badanie ankietowe Urząd Miejski w Mielcu przeprowadził w dniach od 27 czerwca do 18 lipca 2019 r. W badaniach wzięło udział 124 osoby.

-Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za czas poświęcony na wypełnienie ankiety dotyczącej Programu budowy mieszkań na wynajem w zabudowie wielorodzinnej. Wskazane przez Państwa opinie, preferencje i potrzeby są dla nas bardzo cenne – powiedział Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski.

Analizowana jest możliwość budowy mieszkań w dwóch wariantach: wariant 1 – mieszkania wyłącznie na wynajem bez możliwości nabycia ich własności oraz wariant 2 – mieszkania na wynajem z możliwością dojścia do własności, najwcześniej po 5 letnim okresie zamieszkiwania.

Z uzyskanych odpowiedzi wynika, że zdecydowana większość ankietowanych, aż 83,1% (103 osoby) jest zainteresowana wariantem 2, dającym możliwość dojścia do własności mieszkania.

Inne wyniki i wnioski z przeprowadzonego badania, które zostały opracowane w formie raportu są do pobrania poniżej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE