Reklama

Mieleckie miodobranie na dachu domu kultury. Pokazy, wykłady i zabawy dla całych rodzin [FOTO, VIDEO]

Opublikowano: sob, 29 cze 2019 18:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 2017 roku na dachu Samorządowego Centrum Kultury funkcjonuje pierwsza na Podkarpaciu miejska pasieka. Dziś Stowarzyszenie Apicultura zorganizowało II Miejskie Miodobranie. Każdy mógł zobaczyć jak powstanie miód. Swoje umiejętności pszczelarskie zaprezentował także prezydent Jacek Wiśniewski.

O tym, że pszczoły czują się bardzo dobrze w przestrzeni miasta, wiemy już od bardzo dawna. Pierwsza miejska pasieka powstała na dachach Paryża, a od 2017 roku Mielec też ma swoją pasiekę. Jedna z nich znajduje się na dachu domu kultury, a druga na dachu miejskich wodociągów. Dziś w ramach miodobrania mielczanie mogli uczestniczyć w specjalnym pokazie pozyskania miodu z pasieki znajdującej się na dachu SCK. Jak się okazało zapalonym pszczelarzem jest prezydent Mielca Jacek Wiśniewski, który prowadził taką pasiekę przy swoim domu. 

- Jest to światowy trend. Pierwszym miastem, które otworzyło się na tworzenie takich pasiek to był Paryż. To były lata 70. pierwsze rodziny pszczele zamieszkały na dachu opery i tak z roku na rok zaczęło przybywać takich miejsc. W Polsce ja słyszałem o Warszawie, Krakowie, a nawet słyszałem o bliskim nam Krośnie. Warto zaznaczyć, że nasza mielecka pasieka powstała jako pierwsza na Podkarpaciu - powiedział nam Łukasz Michałowski z Apicultura. 

Łukasz Michałowski ze Stowarzyszenia Apicultura

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE