Reklama

Mieleckie laboratorium MPGiK z akredytacją!

Opublikowano:
Autor:

Mieleckie laboratorium MPGiK z akredytacją!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Doskonale wyszkoleni specjaliści, nowoczesny sprzęt i wymagające procedury – to założenia dotyczące Laboratorium Oczyszczalnia Ścieków, które MPGK przyjęło jako warunek wysokiego poziomu usług. Po raz kolejny został on potwierdzony przez zewnętrzny certyfikat. Polskie Centrum Akredytacji wydało opinię ważną do 2020 roku.

Ocena kompetencji laboratorium badawczego w procesie akredytacji odbywa się minimum co dwa lata i jest dość złożona, bo kilkuetapowa. - Polega na analizie dokumentacji dotyczącej przeprowadzania badań, ale także weryfikacji danych na miejscu, jak również obserwacji działalności laboratoryjnej. Warto wspomnieć, że metody pobierania próbek i wykonywania badań są demonstrowane przez różny personel laboratorium upoważniony do realizacji konkretnych zadań – wyjaśnia Wiesław Ciężadło, dyrektor ds. techniczno-eksploatacyjnych MPGK Mielec. – Zresztą wybór próbek podyktowany jest m.in. faktem, że audytorzy chcą widzieć maksymalnie dużą liczbę personelu zaangażowanego w realizację działań technicznych. Uwzględnione próbki zadań laboratoryjnych muszą być reprezentatywne dla wszystkich technik badawczych i metod pobierania próbek.


– Nie ma wątpliwości, że audyt zawsze stanowi dla firmy swego rodzaju wyzwanie, nawet, jeśli jesteśmy przekonani, że wszystko wykonujemy z najwyższą starannością i profesjonalizmem. Warto jednak podjąć tego rodzaju wyzwanie i poddać się ocenie, bo taki certyfikat to potwierdzenie tak dla nas, jak i dla mieszkańców, że badania w naszej oczyszczalni ścieków zapewniają im pełne bezpieczeństwo – mówi Marek Bąbała, prezes MPGK. – Dla nas utrzymanie akredytacji to podwójny sukces. Nie tylko doceniono naszą pracę nad jakością, a to uznanie dla starań wielu pracowników, ale również przekazano nam dokument, dzięki któremu możemy się komunikować z odbiorcami naszych usług, informując o tym, co robimy, by ustawicznie dbać o jakość usług i w jaki sposób jest to weryfikowane.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE