Reklama

Mielecka Szkoła Podstawowa na podium

Opublikowano:
Autor:

Mielecka Szkoła Podstawowa na podium  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkoła Podstawowa nr 3 w Mielcu po raz kolejny ma najlepszego ucznia na Podkarpaciu i zajmuje drugie miejsce szkoły w województwie.

Ósmoklasista Trójki  – Jan Wanatowicz zajął pierwsze miejsce w województwie podkarpackim ze względu na ilość tytułów laureata w wojewódzkich konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. 5 czerwca tego roku odbyła się uroczystość wojewódzkiego podsumowania konkursów kuratoryjnych dla szkół podstawowych w roku szkolnym 2018/19 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Na tę galę z  radością zaproszenie otrzymali wszyscy laureaci konkursów wojewódzkich czołowych miejsc od pierwszego do trzeciego oraz laureaci wielokrotni oraz ich nauczyciele. Mielecką Trójkę godnie reprezentowali uczniowie: Jan Wanatowicz, Hubert Bryła, Paulina Jaromi i Weronika Laska, dyrektorzy – Adam Jastrząb i Mirosław Kapinos oraz nauczyciele: Aurelia Szczurek, Wanda Bukała, Anna Rzeźnik, Anna Bielaska-Furman,a także Agnieszka Mysłek. Jan na scenę wychodził trzykrotnie, otrzymując z rąk pani kurator oświaty Małgorzaty Rauch kolejno: statuetkę za I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego (opiekun p. Mirosław Kapinos), drugą statuetkę za I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Historii (opiekun p. Barbara Czaja) oraz dyplom i nagrodę za sześć tytułów laureata wojewódzkich konkursów przedmiotowych, poza wspomnianymi dwoma jeszcze tytuł laureata z matematyki (opiekun p. Aurelia Szczurek), tytuł laureata z biologii (opiekun p. Anna Rzeźnik),tytuł laureata z geografii (opiekun p.Anna Bielaska-Furman),tytuł laureata z chemii (opiekun p. Wanda Bukała). Uczeń mieleckiej podstawówki dokonał kolejnej powtórki swego naukowego sukcesu z lat 2016/17 i 2017/18, kiedy to za cztery tytuły laureata: z matematyki, przyrody, historii i języka polskiego znalazł się na I miejscu w województwie. Janka na tej uroczystości poproszono, aby zdradził sekret tak efektywnego uczenia się. Chłopiec powiedział, że ,aby odnieść jakikolwiek sukces, najważniejsza jest systematyczność, motywacja, upór i ciężka praca. Następnie głos zabrali: p.Stanisław Wanatowicz-dziadek Janka oraz p. Anna Rzeźnik.

Następną osobą, która odebrała statuetkę i gratulacje z rąk pani kurator była Paulina Jaromi -uczennica klasy VIIa zdobywczyni III miejsca w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego(opiekun p. Agnieszka Mysłek). Kolejno na scenę wyszli  następni uczniowie SP3 Mielec –Hubert Bryła z VII „c” oraz Weronika Laska z kl.VIIb . Chłopca zaproszono na uroczystość, gdyż uzyskał  tytuł laureata i III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Historii (opiekun p. Barbara Czaja), a dziewczynka III miejsce w Wojewódzkim Konkursie z Biologii (opiekun p. Anna Rzeźnik). Siódmoklasiści również otrzymali statuetkę i gratulacje. Następnie wręczono dyplomy uznania dla nauczycieli-opiekunów naukowych uczniów. W kolejnej części gali nagrodzono szkoły. Dyrektor placówki p. Adam Jastrząb został zaproszony na scenę jako drugi po dyrekcji jednej ze szkół podstawowych z Dębicy oraz miał przyjemność odebrać zaszczytny tytuł „Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom”. Warte podkreślenia jest to, iż wojewódzkie wyróżnienie szkoła otrzymała po raz ósmy, z czego szósty  raz z rzędu, a mielecka „Trójka” z 14 tytułami laureata i 5 tytułami finalisty wojewódzkich konkursów przedmiotowych uplasowała się – jak w ubiegłym roku szkolnym – na drugim miejscu w województwie.

Na ten zaszczyt – zajęcia II miejsca na podkarpackim podium – oprócz wymienionych tu uczniów pracowali: z matematyki laureatką została  Martyna Róg z VIIIc, natomiast finalistami rodzeństwo- Alicja Pazdro z VII d oraz Jakub Pazdro z VIIIc. Opiekunem merytorycznym wyśmienitych młodych matematyków była p. Aurelia Szczurek. W Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Historii laureatem został Jakub Kołc z VII a (opiekun p. Barbara Czaja).
Z kolei w Przedmiotowym Konkursie z Biologii laureatami zostali  Gabriela Pękalska z kl. VIIb, Alicja Pazdro z kl.VIId i Jakub Brzozowski z kl.VIIIa, natomiast finalistami w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Chemii uczniowie p. Wandy Bukały: Jakub Pazdro z kl.VIII c i Martyna Róg z kl.VIII c. W Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Fizyki tytuł finalisty otrzymał Jan Wanatowicz, którego do rywalizacji przygotowała p. Małgorzata Ambroży.

Uczniom-laureatom i finalistom oraz opiekunom naukowym dziękujemy za budujące statystyki: I miejsce indywidualnie ucznia na Podkarpaciu, II miejsce szkoły w województwie,
I miejsce szkoły w mieście i powiecie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE