Reklama

Mielecka młodzież pojechała do Portugalii

Opublikowano:
Autor:

Mielecka młodzież pojechała do Portugalii - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto Mielec zostało zakwalifikowane jako partner do kolejnego programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej jakim jest Program Erasmus+ Youth Empowerment Poiares.

Jego realizatorem jest gmina Vila Nova de Poiares w Portugalii. Program skierowany jest do młodzieży, której  dotyczy jedna z kilku kategorii ograniczeń. Są to m.in. osoby pochodzące
z uboższych rodzin, borykających się z problemami finansowymi lub korzystającymi
ze świadczeń pomocy społecznej. Szanse niezwykłego wyjazdu do Portugalii otrzymała także młodzież z rodzin dotkniętych bezrobociem. Dotyczy to także młodzieży o ograniczonych umiejętnościach społecznych zamieszkujących obszary wiejskie z dala od dużych ośrodków miejskich i mających ograniczony dostęp do transportu publicznego.  

Program Erasmus+ Youth Empowerment Poiares jest w 100% finansowany ze środków Unii Europejskiej. Gmina Vila Nova de Poiares w ramach projektu organizuje i finansuje kwotą ponad 21 tysięcy euro, zarówno przejazd jak i tygodniowy pobyt w Portugalii dla 20 osób w wieku 16-20 wraz z trojgiem opiekunów. Razem z młodzieżą we wtorek 5 września do Portugalii wyjechało troje nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mielcu: Agnieszka Gardulska, Barbara Iwanicz i Karol Zarzyczny.  

W programie pobytu są przewidziane przede wszystkim edukacyjne i integracyjne zajęcia
z portugalską młodzieżą realizowane według wytycznych programu, a także wycieczki po regionie Vila Nova de Poiares, zwiedzanie uniwersyteckiego miasta Coimbra i dwudniowy pobyt nad Oceanem Atlantyckim.   

Pierwszym organizacyjnym etapem wyjazdu finansowanym także w ramach programu był kilkudniowy pobyt w Portugalii Pani Agnieszki Gardulskiej, nauczycielki Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 wraz z uczennicą Aleksandrą Słaby.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE