Reklama

Mieleccy i Dębiccy rolnicy będą protestować! Poznaliśmy ich argumenty [AUDIO]

Opublikowano:
Autor:

Mieleccy i Dębiccy rolnicy będą protestować! Poznaliśmy ich argumenty [AUDIO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rolnicy z powiatów dębickiego, mieleckiego i ropczycko- sędziszowskiego będą protestować w środę przeciwko tzw. „Piątce Kaczyńskiego”. Planują od godz. 10.00 blokować swoimi rolniczymi maszynami drogę wojewódzką Dębica- Mielec.

 

Wstępnie udało się nam ustalić, że blokada pojawi się w środę 7 października na wysokości miejscowości Brzeźnica, koło stacji benzynowej. Od godz. 10 zostanie zablokowana droga wojewódzka na trasie Mielec - Dębica. 

Posłuchaj rozmowy

 

– Ta ustawa zrujnuje polskie rolnictwo i rolników – mówi Tomasz Chodak producent drobiu– Oddajemy kurczaka do ubojni, gdzie 86 proc. to jest ubój rytualny. Kiedy ten ubój rytualny zostanie zniesiony. My nie będziemy mieli gdzie sprzedać tego towaru. To jest cały łańcuszek, bo jeśli nas nie będzie rolnicy nie będą mieli gdzie sprzedać zboża. Toniemy wszyscy praktycznie kiedy ta ustawa zostanie podpisana.

– Chcemy poprzez ten protest pokazać społeczeństwu ogrom problemu – podkreśla Marcin Orkisz. – Wyjeżdżamy ze starego targowiska w Pustyni w kierunku Przecławia kolumną ciągników rolniczych. Będziemy wolno jechać. Chcemy pokazać społeczeństwu jakie problemy są i to nie tylko zakładów drobiarskich ale także rolników. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE