Reklama

Mielec w rękach seniorów

Opublikowano:
Autor:

Mielec w rękach seniorów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Naszym miastem od soboty rządzą jego najstarsi mieszkańcy. Symboliczne klucze do miasta trafiły do seniorów na dwa tygodnie.

Uroczyste rozpoczęcie Mieleckich Dni Seniora świętowano w minioną sobotę, 7 października, w Spółdzielczym Domu Kultury. Oficjalnego otwarcia obchodów dokonała Agata Ćwięka, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia UM, która przywitała seniorów słowami: - Jest mi niezmiernie miło, że razem z państwem mogę uczestniczyć w inauguracji Mieleckich Dni Seniora. W imieniu prezydenta miasta Mielca pragnę przekazać na ręce pani Stanisławy Rzeźnik i pana Feliksa Czopa ten symboliczny klucz do bram miasta. Przez okres dwóch tygodni będziecie rządzić w mieście. Pamiętajcie, żeby nie zagubić tego klucza i mamy cichą nadzieję, że po dwóch tygodniach wróci on do naszych rąk. Wszystkim seniorom życzę niezapomnianych wrażeń. Życzę także, by troski i cienie odeszły w dal, natomiast w sercach państwa zagościła radość. II Mieleckie Dni Seniora Anno Domini 2017 uważam za otwarte! 

-  Otrzymaliśmy od prezydenta klucz, symbol władzy, klucz do murów miasta Mielca. Szkoda tylko, że po dwóch tygodniach będziemy musieli go oddać - mówi ze śmiechem Stanisława Rzeźnik, przewodnicząca rady seniorów. - Jest to ogromne wyróżnienie. To nas zobowiązuje, by uczestniczyć w życiu Mielca. Wszystkim nam powinno zależeć na tym, by w naszym mieście był ład i porządek. Organizatorami dni seniora jest przede wszystkim urząd miasta. Dopiero w następnej kolejności rada seniorów i Mielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku, to dzięki nim mamy pieniądze na zorganizowanie tylu ciekawych imprez. Seniorzy rządzą w Mielcu przez ten czas, ale myślę, że jeszcze później będziemy się włączać w życie naszej społeczności. Życzę państwu, żeby dni seniora pozostawiły w was niezapomniane wspomnienia - dodaje. 

W programie dwutygodniowych obchodów znajduje się wiele atrakcji i wydarzeń, z których skorzystać będą mogli wszyscy zainteresowani. Poza wystawą twórczości artystycznej seniorów, którą można podziwiać w Centrum Wystawienniczym Domu Kultury SCK do 20 października, odbędzie się także m.in. turniej brydżowy, szachowy i prezentacja formacji par tanecznych. Finał Mieleckich Dni Seniora odbędzie się 19 października w Domu Kultury SCK i będzie on połączony z obchodami jubileuszu 10-lecia Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Więcej w 41 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE