Reklama

Mielec uczy seniorów pierwszej pomocy. Pojawi się też więcej defibrylatorów

Opublikowano: pt, 18 paź 2019 20:47
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Udzielanie pierwszej pomocy oraz umiejętność obsługi defibrylatora – to główne tematy szkoleń, które cyklicznie organizowane są przez prezydenta Mielca dla mieszkańców naszego miasta.

Uczestnikami wczorajszej (17 października) edycji kursy byli w przeważającej części seniorzy, między innymi z Mieleckiej Rady Seniorów, a także z Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Prowadzącym kurs był Kierownik Szkoły Ratownictwa Medycznego Wojciech Idzior.

– Szkolenia z pierwszej pomocy były inicjatywą prezydenta Daniela Kozdęby i bardzo zależy mi, by były kontynuowane. Cieszę się, że przeszkolona została już duża grupa naszych mieszkańców, w tym taksówkarze, urzędnicy, strażnicy miejscy – mówi prezydent Mielca Jacek Wiśniewski. – Dane wskazują, że nawet 90 procent sytuacji zatrzymania akcji serca ma miejsce w najmniej spodziewanym miejscu – poza domem – w urzędzie, na ulicy. Dlatego tak ważna jest i nasza uwaga, ale i umiejętności, które pozwolą uratować ludzkie życie – dodaje prezydent.

Z inicjatywy prezydenta Mielca, magistrat zakupił dwa nowe defibrylatory, które zostaną umieszczone w przestrzeni publicznej naszego miasta, a tym samym uzupełnią dotychczasowe siedem sprzętów. Defibrylatory znajdują się w Urzędzie Miejskim, radiowozie Straży Miejskiej, w Samorządowym Centrum Kultury, bibliotece na Starówce oraz w kościołach na Borku, Smoczce i Osiedlu.

Prezydent Mielca planuje systematyczne zwiększanie liczby defibrylatorów w Mielcu. Jak zapewnia, w przyszłym roku pojawią się kolejne nowe sprzęty medyczne.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE