Celem kampanii „Kroczę przed rakiem” jest uświadomienie ludziom w każdym wieku, że „rak to też ich problem”. Nowotwory są bowiem obecne w każdej grupie wiekowej, a rak jądra dotyka także osoby młode do 40 roku życia. Akcja zwraca uwagę na profilaktykę, dzięki której nowotwory wcześnie wykryte są wyleczalne niemal w 100 %.
Akcja uświadamia, że silną bronią przeciw rakowi jest profilaktyka, a ta musi być jak nawyk. Organizatorzy akcji postanowili powiedzieć o niej głośno właśnie w listopadzie, miesiącu profilaktyki nowotworu prostaty i jądra.
Zabierają oni głos wspólnie z lekarzami i dietetykami – specjalistami mającymi na co dzień do czynienia z ludzkimi tragediami, z historiami, które mogłoby potoczyć się inaczej, gdyby w odpowiednim momencie postawiono krok przed rakiem – badając się, czy odwiedzając lekarza.
- Potrzebujemy około 60 dni, żeby wypracować dobre nawyki. Rozpocznijmy więc już dziś. Im szybciej zaczniemy działać na rzecz swojego zdrowia, tym większych efektów możemy się spodziewać - zachęca Oliwia Rajca, organizatorka akcji z Mielca.
Według raportu Krajowego Rejestru Nowotworów, w województwie podkarpackim w roku 2018 u ponad 9000 osób wykryto nowotwór złośliwy, z czego 40% przypadków zakończyło się śmiercią.
Znając te fakty, organizatorzy akcji #kroczeprzedrakiem zdecydowali się zachęcać mężczyzn do zmiany podejścia. Proponują przejść z postawy biernej - unikania tematu, do świadomego działania na rzecz własnego zdrowia i szczęścia.
- Dobrze, by każdy zrozumiał, że naprawdę możemy odpowiednią postawą zapracować na swoją przyszłość. Wystarczy świadomość i działanie. Namawiajmy swoich partnerów, mężów, kolegów do poddania się profilaktycznym badaniom.—mówi Oliwia.
Akcja #kroczeprzedrakiem to wirtualna kampania społeczna, do której dołączyć może każdy. Więcej informacji TUTAJ
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.